Мы в телеграм

Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

 
   
   
   
   
   
   
    
 
    
  
  
  
  
  
       

З історії Свято-Покровської церкви

Дата публикации: 14-10-2020

Відомий історик Дмитро Яворницький казав: «…місце розташування Нікополя – одне з найгарніших протягом усієї річки Дніпро від м. Олександрівська і до м. Херсона. Ще не доїхавши до Нікополя, мандрівник бачить прекрасну, неначебто завислу у повітрі п’ятиверху церкву з її високою кам’яною дзвіницею, з обох боків якої і мальовничо і симетрично вимальовуються невеличкі з зеленими або чорними дахами хатинки…».
Говорячи про церкву він мав на увазі церкву Покрови Пресвятої Богородиці.
Свято-Покровська Нікопольська церква була хрещата, мала п’ять високих верхів, шестигранні рамена, восьмигранний центральний зруб, який був значно вищим за бічні. Верхи церкви мали по два заломи. Всі верхи було увінчано напівсферичними шоломоподібними банями з невеличкими маківками і металевими кованими хрестами. Стіни зовні обшалювали дошками горизонтально з нащільниками у вигляді напівколон з капітелями.
Велична Покровська церква відразу стала головною духовною та архітектурною домінантою містечка, а центральний майдан, на якому вона розміщувалася, відігравав значну роль у господарчому житті поселення.
На жаль у 30-х роках ХХ ст. церква була зруйнована більшовиками, від неї залишився тільки фундамент. У 2000-му році на його місці була побудована каплиця.
У 1997 році попередня археологічна розвідка виявила наявність залишків фундаментів церкви. У 2003–2004, 2006 роках Нікопольська археологічна експедиція Нікопольського краєзнавчого музею здійснила шурфування у східній частині фундаментів церкви і виявила її апсиду (місце, де був олтар) і десятки артефактів різних епох, які були передані до фондів музею.
За результатами археологічної розвідки фундаменти Нікопольської Свято-Покровської церкви взяті на державний облік та під охорону Нікопольським міськвиконкомом у 1998 році, і у 2013 році внесені в історико-архітектурний опорний план міста Нікополя.

Раніше ми писали: Засіваємо разом добре і вічне…

                                                

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
         
 
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
 

 
Нікопольців запрошують на \"Козацьку т ...
...
Поблизу Нікополя відбудеться Велика ра ...
...
У Нікопольському районі вшанують Івана ...
...
Стало известно, как в Никополе отметят ...
...
Картини Костянтина Поддубко побачать ...
...
 
 
 
 

Расписание автобусов Никополя

Новости Никополя Марганца Покрова

 
 
Все права защищены © Никополь ART 2009-2021