Мы в телеграм

Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

 
   
   
   
   
   
   
    
 
    
  
  
  
  
  
       

ВІДКРИЙ СВОЄ СЕРЦЕ ГОСПОДУ

Дата публикации: 2-02-2019

ВІДКРИЙ СВОЄ СЕРЦЕ ГОСПОДУ

 

Зимове надвечір'я, спонукає до роздумів, - промовив Ієромонах Олексій.
- Так, - погодився я , - особливо, коли ти стоїш, на подвір’ї храму.
- Саме так, пане Олеже! - посміхнувся своїми трошки сумними очима, мій співрозмовник. - Дивовижний сьогодні вечір, смарагдові сніжинки, обгортаються тихою імлою, а місяць, відблискуючи на снігу, розбивається сріблястими переливами. А мрії наші, на крилах надії, підіймаються все вище і вище, в омріяне небо… І душа наша, в такі вечори, так і прагне піднятися в захмарну височінь, до самого Бога.
.
А пам'ятаєте, пане Олеже, слова апостола Павла, про те, що у чоловіка є тіло, душа і дух. Людина триєдина. Відповідно, є різні люди. Є люди тілесні. Є люди душевні. Є люди духовні. І нам треба знати, хто ми, які ми ... Тому що, доки ми не визначимось – а хто ми є і куди йдемо, неможливо знайти нам - ні долі щасливої, ні свободи вільної ... Тому що свобода - це можливість робити вибір! А вибір, для нас, - це завжди пізнання непізнанного... розуміння найкращого.
.
Як казав Шевченко - У своїй хаті - своя правда, і сила, і воля… А я так розумію слова нашого Кобзаря. Що якщо в тебе є своя хата, то в ній може бути і своя правда, і своя воля. А може і не бути .... Тому що і волю, і свободу, і щастя своє, нам треба ще вміти затвердити і відстояти!
А для цього, ми повинні перш за все, зрозуміти, а хто ми є? А який в нас духовний стрижень? А навіщо нам ота свобода і воля? Бо якщо в тебе немає внутрішнього стрижня, і ти сам ще не визначився, а хто ж ти є ... то навіть, у власній хаті ти не господар. Тебе або сусід з хати вижене, або чужий панок, оселитися у твоєї горниці забажає.
.
Ось чому, бажаємо ми того - чи ні, але все починається з усвідомлення самого себе. А хто ми такі: - вільні і незалежні нащадки славетних козаків – запорожців…, або щось середнє, між небом і землею ... як люди кажуть: - ні богу свічка - ні чорту кочерга. Але тут вже, тільки ми самі вирішити можемо! А вирішувати нам треба! Тому що Господь, віддячить нам, по устремлінням нашим, по звитязі нашій, за діла наші віддячить нам.... або не віддячить!
.
До речі, пане Олеже, а ви коли в останній раз були на таїнстві сповіді?
- Ну ... - посміхнувся я.
- Коли людина намагається підготуватися до покаяння, я пропоную їй прочитати брошурку - «На допомогу тим, хто кається». У цих брошурах, є навідні запитання і, як би, готові відповіді ... і там, є таке формулювання - заповідей і обітниць святого хрещення не дотримувався ...
А що значить не дотримувався? Вірність обітницям своїм і обіцянкам, а також, щирість нашої душі... ось головні якості, за якими Господь обирає людину. Ось ті критерії, за якими Господь і буде визначати. Чи гідно ми прожили своє земне життя. І чи гідні ми, повернутись в царство Боже. Чи маємо ми право зайняти те місце, яке залишилося порожнім, після відпадіння третьої частини янголів ...
Чи ви, пане Олеже, ще кудись зібралися? Ні ... звичайно можливо піти і в інше місце ... - розсміявся Олексій.

Але, якщо, все ж таки, наші устремління в царство небесне, то віра нам потрібна! Ось навіщо нам потрібна віра! Віра - це впевненість в невидимому і відчуття очікуваного.
.
А знаєте, як я розумію оці слова?
Воно ще непомітне, а ти поводишся, ніби ти його бачиш. Воно ще не здійснилося, а ти живеш так, як ніби воно вже здійснилася. Поводишся так, як ніби ти - вже досяг досконалості. Живеш так, як ніби ти вже пізнав щастя ...
Пам'ятаєте, пане Олеже, слова Апостола Павла, що ми співпрацівники Божі? А в оригіналі, як це звучить, не замислювались? Синергетика! Це в перекладі з грецької мови: - син — спільне і ергос — дія… це сумісність. Це коли Божественні енергії працюють разом з людськими, Вони взаємодіють, вони зміцнюють тебе ... у відповідь на твоє зусилля, звичайно. Адже царство Боже і зусиллям досягається! Тоді і Отець Небесний виходить назустріч людському зусиллю, і доповнює людське зусилля Божественною енергією ...
.
На жаль деякі люди, ще не розуміють цього. На жаль, багато людей, тільки і роблять те, що очікують Божого дару ... і задарма очікують врешті! – розсміявся чернець. - А справжня віра, це завжди звитяга, це подолання труднощів ... Це ризик! Так, так! Віра це ризик! І життя ризик ... і Любов ризик!
Але, для усвідомлення виправданості цього ризику, Господь і пропонує нам пройти таїнство сповіді. Таїнство покаяння ...
Саме так! Я не даремно почав нашу розмову, з покаяння. Для багатьох людей, дуже непривабливе слово ... І знаєте чому? Та тому, що людина його пов'язує з моральним аспектом. А іноді і з публічним приниженням!
.
А пам'ятаєте, пане Олеже, як термін покаяння, звучить грецькою мовою? Метанойя. І вірне значення цього слова, нам слід розуміти, як: - зміна розуму, зміна точки зору, переосмислення ...
- Так, все вірно! - відповів я. - Мета - новий, ноос - розум. Нове розуміння, переосмислення ...! Ось і виходить, Покаяння, це як в дзеркало подивитися, як приміряти на себе Божі заповіді. І відповідно, самому оцінити ступінь своєї відповідності або невідповідності. Свого внутрішнього ладу або безладу!
.
- Іноді подивишся в таке дзеркало, - розсміявся чернець, - і бачиш ... точно не збігається! Але, якщо ми усвідомлюємо цей зазор, між дійсним і належним, між очікуваним і бажаним - це і є покаяння. Бачите як все просто ... і жодної публічної прочуханки ... і ніякої «гієни вогняної»
Коли людина усвідомлює, ступінь своєї невідповідності, божим канонам і принципам і погоджується зі ступенем своєї невідповідності, це і є покаяння! Навіть коли воно не супроводжується у людини, чуттєвими потерпаннями.
Коли ти усвідомив свою невідповідність - це вже покаяння. Тому що для нас головне - усвідомлення ... і воно приймається Богом!
Звичайно, якщо воно приймається і тобою ... тому, що навіть дурень, зрозумівши, що він дурень, вже не дурень! Тому, що невдоволення собою, своїм сьогоденням, це і є ті ще маленькі крильця, які з часом, дозволять тобі не тільки йти вперед, але і, зміцнившись, піднімуть тебе вгору!
.
- До небесного храму? - розсміявся я.
- Парадокс у тому, - з ледь помітним сумом в голосі, відповів Олексій, що в раю релігії не було... Коли у людини були щирі відносини з Богом, потреби в релігії не було. І коли наші відносини з Господом, будуть відновлені, на новій землі, під новим небом, в новому небесному Єрусалимі ...... то, як Іоанн побачив у видінні своєму - храму там не буде!
- Чому?
- Та тому, що як написано у Святому Письмі: - Бог був з людьми. Люди були з Богом. А якщо усі разом, то немає потреби в храмі. Немає потреби в зовнішньому посередництві!
А в нашому житті, така потреба є. Тому, що одна з базових потреб людини, це захист, безпека. Коли людина відчуває, що він належить до групи людей, яким він потрібен і які, йому щиро раді! Ось тоді, чоловік, навіть повністю не усвідомлюючи цього, починає відчувати внутрішній комфорт. ... він починає відчувати почуття захищеності.
Ось чому, мета церковної громади, щоб кожна людина, яка прийшла в наш храм, відчула свою співпричетність, свою потрібність... Може це і нелегко… але, якщо кожна людина буде думати про те, що якщо я свою частину роботи не зроблю, або зроблю погано, не буде досягнутий ефективний результат, нашої спільної праці ... Це, в кінцевому підсумку і дає людям, таке необхідне їм почуття потрібності!
А як ми часом розмірковуємо. - Я сам все зроблю, навіщо мені обтяжувати когось! Та й чи зробить він все так само добре, як зроблю я?
- Гординя все це ... - відповів я.
- Гординя, яка теж вимагає покаяння ... - закінчив мою думку Олексій.
.
А ви знаєте, - в задумці промовив Ієромонах. - У священика, три першочергових завдання.
Перш за все - проповідь Євангелія.
Друге завдання - жити у відповідності зі своєю проповіддю, щоб твої вчинки, не перекреслювали твої слова.
І тільки третє завдання священика - це здійснювати треби, благословення, літургії.
На жаль, сьогодні, все переплуталося. Вчинення треб на першому місці. Проповідь в кращому випадку на другому. А життя у відповідності зі своєю проповіддю - це взагалі окрема і довга розмова ...
Сьогодні стільки змін прийшло в наше життя. Сьогодні, після стількох років наполегливої праці, ми здобули незалежність у вірі. Відбудували незалежну православну Українську церкву. З центром, не в ворожої нам Москві, а в рідному золотоверхому Києві.
.
- Напевно, важко парафіянам московського патріархату, особливо людям похилого віку, прийняти нові реалії української церкви.
- Чому важко? - відповів Олексій, - Справа як раз не в труднощах ... Та й вік, це, не головний критерій твоєї святості ... Ви думаєте, серед послідовників Ісуса Христа, всі були юними хлопцями? Ми з вами знаємо, що юним був тільки один Іоанн Богослов. А от всі інші апостоли, вже пройшли чималий життєвий шлях.
А Петро або Павло, були спроможні і так міркувати: - Я вже не молода людина, навіщо мені змінювати релігію ... Навіщо мені таке служіння!
Пам'ятаєте слова Апостола Павла: - Я був з іудеїв іудей, з фарисеїв фарисей…. Та й жив він за іудейськими канонами непорочно. Одним словом, дуже шановна і заможна людина!
Але, як він каже, що зустрівшись з Ісусом Христом, все це вважав за сміття і не радився зараз із тілом та кров'ю ... і не вважав себе що чогось досяг. А забув заднє і кинувся вперед.
Сьогодні, ніхто не згадує про його вік. Сьогодні його шанують, після Петра, другим засновником християнства. Сьогодні, ми вважаємо Апостола Павла тим, хто сформував богословські ідеї християнства.
А як сьогодні міркують людей. Деякі парафіяни вважають: - Це нашим дітям можна починати плоди нові приносити ... а ми своє вже віджили ... Та й звикли ми і до цього храму ... і до цього батюшки. Даремно так вважають, до Бога прийти ніколи не пізно. Тим більше, що Батько наш небесний, постійно нагадує, всім хто в дорозі ... ось вам ще один шанс, ще, ще ...
.
До речі, це тільки в в церквах Московського патріархату, людина - є раб божий. А для Нашої церкви - людина чадо боже! Людина особистість, що прагне уподібниться Богу! А для цього людина, наділена розумом, почуттями і волею.
І коли ми чуємо слова - відкрий своє серце Господу. Образно кажучи, ми повинні розуміти, що у нашого серця, є дверцята. І те, що в них входить, визначає, якими нас бачить Бог.
- Та вже... – погодився я, - як говорили ще стародавні елліни, наші розум, почуття і воля, плюс звичайно милосердя .... Визначають душевні якості людини! А хіба погано бути душевною людиною?
- Скажімо так, - розсміявся Олексій. - Така людина може бути прекрасною особистістю! Вона може процвітати в бізнесі, бути знавцем живопису, нарешті, може віртуозно грати на скрипці...
А ось Святе Письмо, нам нагадує, що душевна людина не має Духа Божого. Тобто, кажучи образно: - для Бога у нього немає "приймального пристрою" - духовної антени ... Тому, що він, як мудро нагадує нам Апостол Павло, - "не приймає того, що від Духа Божого" - 1 Кор. 2, 14.
Простіше кажучи, для такої людини, першорядне значення мають земні цінності.
- Це як?
- Ось замислитесь, пане Олеже: - Що наповнює серце душевної людини? І не важливо там, якої. .. античного героя або сучасного бізнесмена ... Те, що притаманне духу світа цього, що живе в ньому! А це не тільки вміння ретельно скласти бізнес план і віртуозно виконати полонез Огінського... це і злі думки, користолюбство, зневага до людей, а часом і думки про злодійство, лжесвідчення. Багато чого може оселитися в чоловічому серці! Список величезний! .
Біблія визначає таку людину, як "мертвого за гріхами" - Еф. 2.1. Цей чарівний зовні чоловік, досить "душевна", квітка божа - в душі своєї - духовний бур'ян, який живе так, як ніби то, немає Бога… а якщо так, то і відповідальності немає, за свої вчинки. І якщо Дух Божий не зволікає, ось таку, душевну людину, відкрити Господу своє серце - все його прагнення до досконалості - марні!
Така людина не буде молитися за рідних і близьких, за наше місто, за Україну. Якщо він і піднесе молитву до Господа, то лише за виконання своїх бажань. І, за звичай, не самих гарних бажань... На жаль ... але це так!
- А що тоді духовна людина?
- Духовна людина, це той, хто відкрито, сповідав свої гріхи перед Богом, відкрив двері свого серця і "прийняв Дух від Бога" - 1 Кор. 2:12, а інші двері, за допомогою Божої, закрив, щоб не проник дух світу цього, а разом з ним і гріх, в його серце! І в такому серці Дух Божий творить Свій святий плід: - "Любов, радість, мир, доброту, лагідність, стриманість" - Гал. 5: 22-23.
.
І оскільки Дух Божий всюди проникає, все досліджує, то наповнена їм духовна людина досліджує все і "ж людина судить усе" (1 Кор. 2:15). А людині той, Бог відкриває Свою волю, свої бізнес плани. – посміхнувся чернець. - І тоді, пізнання духовної людини не має меж. Він знає своє минуле. Він пам'ятає, що він створений Богом. Він знає своє справжнє. Він пам'ятає, що живе не для себе, а для Господа. І він знає те, про що душевна людина не має жодного уявлення - своє майбутнє! Він пам'ятає про те, що: - "... не бачило того око, не чуло вухо, і не приходило те на серце людині, що приготував Бог люблячим Його" - 1 Кор. 2: 9.
.
І причина тому - не чоловіча допитливість або видатні розумові здібності, а Дух Божий, який відкрив людині все це! Ми з вами живемо в особливі часи, мій друже. Коли - "старе, гріховне пройшло, а тепер настав все нове". І бути очевидцем подібних переживань - особлива радість, для нас з вами! Ми живемо в ті часи, коли душевна людина, завдяки дії Духа Божого, стає духовною людиною! І живий приклад тому - набуття нашою церквою незалежності.
А тому, хто ще не пережив подібної зміни, в серці своєму. Хто не визнав свої гріхи Господу і не залишив їх, той ще може пережити цю зміну в собі! Пережити, поки він ще живий!
Але апостол Павло не ставить крапку, у визначенні різниці, між душевністю і духовністю! - продовжив свої міркування Олексій, - на цьому Апостол не ставить крапку і вказує на третю можливість. Він говорить ще й про тілесних, плотських людей.
- Плотських?
- Давайте перш згадаємо про те, - посміхнувся Олексій, - що церква в Коринфі, якій Апостол Павло писав свої послання, була переконана в тому, що вона особлива. Адже в ній було стільки парафій ... і вчених богословів ... і покірних прихожан!
Разом з тим, Павло, з болем в серці звертається до таких християн: - ... я не міг говорити з вами, браття, як з духовними, але як до тілесних, як до немовлят у Христі - 1 Кор. 3: 1.
.
Нічого не нагадує? - Олексій ковзнувши по мені, своїм проникливим поглядом, неспішно продовжив ...
- Хто ж така тілесна людина? Точніше, плотський християнин в церкві, якого Павло називає братом, немовлям у Христі? На відміну від духовного - це слабкий, обмежений, гріховний чоловік. Так, він відкрив двері серця свого, для Духа Божого, але його серце відкрите і для духу сього світу! Він не здатен відрізнити Божого янгола, від падкого янгола…
І хоча, при зверненні такої людини до Бога, Дух Божий увійшов в його серце. Саме про цей факт говорить Апостол Павло в своєму посланні. 1 Кор. 3:16: "Чи не знаєте ви, що ви храм Божий, і Дух Божий живе в вас?"
Але ... це ще не доводить про те, що Дух Божий володіє всім серцем, всією особистістю, такої людини. Образно кажучи, багато частин людського серця, залишаються закритими для Духа Божого .... А тому, там безлад, там непотреб, там темрява.
.
- Отже, плотський християнин - це людина, яка одного разу, присвятила своє життя Богу і одночасно продовжує самостійно потакати своїм плотським бажаннями ... При цьому, плотські бажання він ставить на чільне місце ...
- Все вірно! Саме так! – погодився я з своїм співрозмовником. - Прикриваючись божим, - безбожне творить! А тому, Дух Божий не може розширити сферу свого впливу, на таку людини. При наймі тому, що Йому, постійно чиниться опір.
- Така людина служить і Богу і постійно грішить при цьому…, а тому, у нього серйозна затримка в духовному зростанні. Він не може приймати повноцінну духовну їжу. У нього обмежена дієта - дитяче молоко, що відповідає його духовному дитячого віку. Він засвоює лише початок віри, духовну абетку! І у нього немає бажання, прийняти волю Господню, а також, з молитвою жити в Бозі ... І знаєте чому? А тому, що для нього, все залишається по-старому. І хоча він у Христі, він духовно не росте!
.
- І які наслідки виникають для церкви, через наявність в ній, ось таких християн? – запитав я ченця.
- Тоді в ній "заздрість та суперечки", як казав нам Павло у своєму посланні - 1 Кор. 3: 3. Адже плотські християни більше прив'язані до авторитету людей, які ними керують і управляють, а не до Христа і Слова Божого. Вони переслідують власні цілі та інтереси, а тому, егоїстично заявляють про себе! Ось, наприклад, повернемося в наше сьогодення: - "Я Московський патріархат, Третій Рим, а четвертому не бувати!" ... і вони безсоромно віддаються своїм пристрастям і живуть як нехристияни. При всьому різноманітті і уявній духовності церковного життя, такі люди залишалися плотськими, про що Апостол Павло докладно пише в 5-й і 6-й главах свого послання …
.
- От цікаво, стільки століть минуло, а листи апостола Павла, спокійно можна відправляти на адресу церков Московського Патріархату! Причому, і у нас в Україні, і туди, до Москви ... Церкви московського патріархату, хіба сьогодні вони відрізняються від тієї коринфської церкви? Хіба не відвернулися вони від Вселенського Патріарха, на догоду своїм амбіціям?
- Ось бачите, - посміхнувся Олексій, ви самі відповіли на своє запитання!
.
- А як же вийти з плотського стану і стати духовними людьми?
- Це можливо тільки тоді, коли віддається життя Богу. Віддається все, без залишку. Але як раз таке зробити найважче. Адже це спрямовано проти егоїстичною, плотської природи чоловіка, коли людина прагне панувати, а не коритися. І якщо ти, відчуваєш себе плотським християнином, то Бог закликає тебе залишити свій егоїзм і закрити двері серця свого, для духа світу цього. Однак, тут тобі неможливо обійтися без допомоги Самого Бога. Ти не здатен бути одночасно і молотом, і ковадлом.
- Та вже ... - посміхнувся я, - шлях простий: - Якщо ти віддаси себе Богу і попросиш про Його допомогу, тоді станеться в твоєму житті добра зміна! Ти будеш спрямований Духом Божим з плотського стану в духовне…
.
- Ви знаєте, - продовжив свої міркування Олексій. - До двадцяти років, я мало чим відрізнявся від своїх однолітків. Навчався у школі. Потім вступив до професійного ліцею. Напевно, так би і працював зварювальником. Якби не отче Никифор.
Завдяки йому, я вперше прийшов в храм. А до цього, не бував я ні в храмах московського патріархату, ні київського ... Не було у мене в цьому потреби ... ні душевної, ні духовної! Ну а плотські потреби, вже точно були! Зазвичай, як і у інших юнаків мого віку… Напевно тому, мені і порівнювати не було де краще, де гірше. В церкві, або без неї... А отче Никифор до мене з мудрістю своєю підійшов! Придивлявся він до мене, а потім і запропонував мені, піти вчитися в дніпропетровську духовну семінарію.
Він запропонував - я погодився. Я тоді, як міркував... Що я втрачаю? Робітнича спеціальність у мене тепер є, зварювальником, я завжди зможу піти працювати. А ось, що таке семінарист духовної семінарії, для мене в дивину! Чому б не спробувати! Ось так і почав я, з душевної людини, переходити в духовну...
.
Отже, Дніпропетровськ. Духовне парафіяльне училище. Тут мені подобалося все. І викладачі, і мої друзі - семінаристи. До речі, роки, що я провів в семінарії, я не тільки вчився! Я мав можливість, працювати, за своїм робітничим фахом. Ми тоді будували наш кафедральний собор, святих Петра і Павла. А незабаром, я був висвячений в сан диякона. Ось так і почалося моє служіння Богу.
.
По поверненню в Нікополь, я служив разом з отче Никифором, в Свято - Покровському козацькому храмі. А також, проводив служіння, в Храмі на честь святого апостола Андрія Первозванного, в селі Капулівка.
В ті роки, прихожан в наших храмах мало було. Здавалося десять років, як Україна здобула незалежність, а влада нас ніби то і не помічала. Багато тоді, в провладних кабінетах, «душевних» людей сиділо... А ось, чи були серед них духовні - не знаю ... Пам’ятаю, як я допомагав оформляти документи, на на отримання землі, під забудові храму, на честь святого Іоана Дамаскіна. Так от, ходив я по кабінетах, в очікуванні рішення. Ні день, ні тиждень. Не повірите, пане Олеже, вісім місяців, день в день, ходив я по можновладним кабінетах, спілкуючись, з ось такими «душевними» людьми… Багато чого можна розповісти, про те, як раніше відносились чиновники, до нашої церкви…
.
Ось так і пройшли, п'ять років мого служіння. У 2005 році, на свято Святої Троіці, я отримав свій прихід. Став настоятелем Свято - троїцького храму. Де і досі служу. За роки мого служіння всяко траплялося. То були непрості часи.
Це сьогодні, ми проводимо Кресну ходу. На березі Дніпра святкуємо таїнство Водохрестя ... А п'ятнадцять, десять років тому ... тодішня влада, фактично відхрестилося, від Київського патріархату.
Нам не давали дозвіл на служіння. Навіть з похорону виганяли. Бабусі, які вважають себе прихожанками московського патріархату, як почують українську мову... - Ой все, це розкольник! Забирайте свої книжки і уходьте!
Ось замислитесь, пане Олеже, , вони не казали нам: - забирай свои книги и уходи… Вони казали: - забирайте свої книжки, та уходьте ...
.
Так було. Московські священики, тоді добре проводили свою роботу. В храмах московського патріархату парафіян попереджували: - Хрещених в Київському патріархаті - не відспівувати і перехрещувати їх треба… І на стінах московських церков, такий папірець висів.
Пам'ятаю, чотири роки тому, на Радоницю. На міському кладовищі. Підходить до мене жіночка.
- Ви можете заупокійну молитву прочитати ...
- Звичайно можу.
Підходжу до могилки, починаю читати. І тут бачу, як жінка змінюється в обличчі ... почувши українську мову ... І відразу кам'яне лице ... і слова до мене:
- Поверніть записки. Вийдіть з - за огорожі...
Це сьогодні, після чотирьох років війни на Донеччині, люди почали відходити від чар московського патріархату. Сьогодні все змінилося. Сьогодні, до мене в храм приходить жінка. І запитує, на російській мові:
- Ви можете панахиду отслужить?
- Так звичайно, - відповідаю,- можемо .... Але ми священики Київського патріархату! - Нагадую їй, навчений гірким досвідом ...
- Да мне все равно, только бы, не раскольники!
.
Ну як тут не посміхнутися! Сьогодні, до мене на сповідь, приходять колишні парафіяни московського патріархату і розповідають.
Московський священик нам каже, сьогодні в ввечері о 11 годині, ми проведемо молитву за угодою. По домівках запалюємо свічки і молимося! Молитва за єдиного царя.
- За якого царя? – Запитую.
- Ну не знаємо, нам так наш Батюшка сказав ...
Ось і пояснюю:
- Єдиний цар для нас - наш цар небесний. Але за нього молитися не треба! Ви краще за дітей своїх помоліться. За воїнів наших, які нас від російських найманців захищають. За волонтерів наших, які армії допомагають. За українських патріотів, які в російських в'язницях нудяться, помоліться.
А за єдиного російського царя Володимира, за російського патріарха Кирила ... які знищують Україну як націю, молитися не треба!
.
Сьогодні, пане Олеже, люди повірили в себе, в свою країну, в свою церкву. Сьогодні, ми підносимо молитву за нашу Україну, на рідній мові. А коли я починав своє служіння, ми служили церковно - слов'янською мовою. У нас і літератури церковної, на рідній мові не було. Не було ні Євангеліє, ні требників, українською мовою. Коли я прийшов в храм. Бабусі, які в церковному хорі співали, не могли співати українською мовою. Текстів не було!
Завдяки патріарху Філарету, у нас з'явився україномовних переклад Біблії. Треба сказати, що є п'ять перекладів Святого Письма, на українську мову, і найвдаліший, - це переклад Патріарха Філарета.
А тоді, у нас і требників не було. Перший мій требник - був канадський. Тобто требник був надрукований в Канаді українською мовою, виданий на гроші канадської української діаспри і переданий нам, українським священикам.
.
Так, сьогодні все змінюється. Але нам потрібно було пройти, цей непростий шлях змін. Пройти крок за кроком. Сходинку за сходинкою. Від людини душевної, від людини плотської, до людини духовної ...
А ви, пане Олеже, ніколи не замислювалися про те, що в грецькій православній церкві, немає такого словосполучення, як - раб божий. І в українському перекладі святого Письма теж немає! Тому що - раби божиї - це тільки в російській імперії. Тобто, раби царя земного, який помазаник Божий… а тому, він і верховний ієрарх московських церков. Ось тому і царя свого, Миколая другого, коли московські попи канонізувати вирішили, то назвали - искупителем. Искупителем чого? У нас один искупитель. Христос – Спаситель, Ісус Христос!
.
Пам'ятаю, як до мене в церкву, прийшли дві жінки. Вони росіянки. Прийшли до храму. І можна було побачити, як наші парафіяни, сидячи на лавочці, розмовляли, міркували. У них був інтерес до життя. Вони брали участь в обговоренні життя церковної громади.
У прихожан нашої церкви, є своя думка і розуміння. І коли ми, на церковному зібранні, вирішуємо, якісь церковні справи. То, перш за все, я опираюся на думку громади.
А дві парафіянки, які прийшли до нас, з московського патріархату, сиділи, як заомбі ... Вони боялися слово промовити.
Я потім запитав у цих жіночок:
- Звідки така скутість ....
- У нас так не прийнято ... - відповідають вони мені, - у нас з Батюшкою не сперечаються. Що наказав, то і виконуємо ...
Ось тобі і сенс молитов, за єдиного царя ... Тут, як кажуть, коментарі зайві!
.
А ті, хто, розпалюють ворожнечу і розривають молитовне спілкування і співпричастя між православними українцями і православним світом, невже і справді вважають себе учнями Того, хто є Любов і Божа Премудрість?
Знаєте пане Олеже, рік тому, тридцятого березня, під час Великого Посту, я був пострижений у чернецтво з іменем Олексія. На честь святого Олексія, чоловіка Божого. Я прийняв чернечий сан, і тепер служу Богу як Ієромонах Олексій.
.
Служіння Богу. Становлення нашої Української церкви, це наша спільна робота. І я навряд виконав її самотужки, якби не парафіяни нашого храму. Коли я тільки прийшов в храм, мене зустріла Наталя Штурхатська. Понад п’ятнадцяти років, вона була церковною старостою. Низький уклін їй за цю нелегку працю.
.
А сьогодні обов’язки церковного Старости, виконує Марія Мухіна. До речі, вона також співає в церковному хорі. Я можу довго розповідати, про парафіян нашого храму. Про Ніну Білу, котра і сьогодні є незмінним скарбником нашого храму… про Марію Самсоненко, Галину Літвінову, Тамару Мухіну… а також, про Картишкіну Ірину Федорівну, котра постійна готує церковні просфори — богослужбовий літургійний хліб, який використовується під час православного богослужіння. Але буде краще, якщо ви самі з ними поспілкуєтесь. Побачите щирість цих простих людей. Відчуєте їх душевну красу…
.
А скільки зусиль і коштів зібрали наші парафіяни на закупівлю продуктів і теплих речей, для воїнів на Донбасі. Ніхто не стояв осторонь! Люди допомагали, хто чим міг.
Виконуючі служіння своє, я завжди пам’ятаю слова Апостола Павла - Ми співробітники Божі. Ці слова, я можу сказати, про кожного нашого парафіянина. Про кожного чоловіка і жінку, що приходять в наш храм. І поки ми єдині, доки ми разом - ніхто нас не здолає! Ні нас, ні нашу церкву, ні нашу Україну.
.
Ієромонах Олексій, подивився на мене, своїми променистими і трохи сумними очами…
- Вся образна система Біблії, - лунав його неспішний голос, - нагадує нам: - Глава Христос. Ми клітини, члени і органи тіла. Всі ми єдиний організм. Зверніть увагу, пане Олеже, - організм, а не механізм. Це не механічні частини, це не гвинтики громадського механізму. Це живі тканини. Це живі клітини. Це живі органи, в живому організмі. Єдиному організмі нашої української православної церкви...
.
А що до того, хто ми сьогодні, душевні, чи духовні люди, то підносячи молитву Господу, ми можемо робити дві речі! По перше – зрозуміти, а чому я ще не з Богом. І по друге відкрити Господу своє серце. Помилка багатьох людей, а інколи і народів, в тому, що вони вважають, що оці дві дії, якось пов’язані одна з одною…
.
А насправді, це не так! Прийти до Бога, інколи буває простіше, ніж постійно розмірковувати, а чому я не в Бозі!
Тому що відкривши своє серце Господу, ти здатен назавжди забути і про душевні і про плотські спокуси в своєму серці. А щоб зрозуміти навіщо я віддаюсь плоцьким спокусам, інколи нам і життя замало... Втім, вибір тут, тільки за нами!
.
А тепер, від добрих слів, нам час переходити до суспільної справи, тобто – літургії… Тож, запрошую вас до нашого храму.

 Олег Ольгин
сайт "Православна Нікопольщина"

                                                

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
         
 
«    Ноябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
 

 
Стала відома програма святкування ювіл ...
...
На Нікопольщині відбудеться святкуванн ...
...
Куда пойти в Никополе на выходных?
...
День Червоногригорівської об\'єднаної ...
...
Стало відомо, коли проведуть обласний ...
...
 
 
 • Администратор 19.12.2016
  Новорічні святкування (1) / 0
  Администратор-фото
  21 грудня вистав у КЗ "НКДЦ" не буде. За детальнішою інформацією звертайтесь по телефону -  5-15-86
 • DanielDob 04.11.2016
  Никопольская молодежь отм ... (1) / 0
  DanielDob-фото
  5:1 (1:0, 0:1, 4:0). (14-, 54 ), (50), (59) . 32- . , 5 ,
 • Black_Fox 19.05.2016
  Хортинг – казачьи традиц ... (1) / 5
  Black_Fox-фото
  Никопольчане - призеры турнира
 • Надія Ткаченко 02.02.2016
  Алина Николаева- реп (1) / 20
  Надія Ткаченко-фото
  Молодчинка, Алиночка! :) Горжусь своей ученицей!
 • Администратор 22.01.2016
  У Нікополі без вісті проп ... (1) / 0
  Администратор-фото
  Нікопольський відділ поліції висловлює глибоку вдячність усім небайдужим нікопольцям, які відгукнулися на оголошення щодо зниклої 21 січня дівчинки. Завдяки пильності громадян її вдалося знайти вже на наступний день.
 • Администратор 06.01.2016
  Чайка-Любовная лирика (1) / 0
  Администратор-фото
  3 января 2016-го внезапно остановилось сердце поэтессы Ларисы Крикуненко(Чайка). Эта смерть стала полной неожиданностью для близких, родных, друзей и знакомых Ларисы Николаевны, ведь она вела активную общественную жизнь, постоянно проводила творческие встречи, где читала свои волшебные стихи и исполняла песни под бандуру и гитару. Будучи на пен ...
 • Администратор 08.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Администратор-фото
  8 грудня 2015р. в обласній лікарні ім. Мечникова зупинилося сердце, ще одного нікопольського героя - Лацмана Анатолія Івановича.

 • Nadia 06.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Nadia-фото
  Всем спасибо за поддержку и помощь!!! Состояние папы немного ухудшилось из-за пневмонии, кома уже 16 дней((( Еще мой "Герой" получил медаль
 • Nadia 01.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Nadia-фото
  11 дней комы, н ...
 • Администратор 23.06.2015
  Нікополь зустрічав учасни ... (2) / 0
  Администратор-фото
  илья))),
  Вот ссылка на новости горисполкома,где есть репортаж о турнире.
  https://www.youtube.com/watch?v=IZFqcySUtQQ
 
 

 

 

 
 
Все права защищены © Никополь ART 2009-2019