Мы в телеграм

Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

 
   
   
   
   
   
   
    
 
    
  
  
  
  
  
       

НІКОПОЛЬ ОТРИМАВ НОВИЙ УРБАНІСТИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ТА ПЛАН ІНТЕГРОВАНОГО РОЗВИТКУ ДО 2035 РОКУ!

Дата публикации: 13-07-2019


З 7 по 9 липня в сквері Визволення неподалік від Нікопольського медичного коледжу пройшов культурно-урбаністичний фестиваль «Майстерня міста» та Другий Форум інтегрованого розвитку Нікополя.

Такі насичені події відбувалися в новому для міста форматі.


Ініціатором "Майстерні міста" стало Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ (GmbH), а організаторами фонд «Нікополь туристичний», Нікопольська міська рада, а також НОСУ «Пласт» та інші громадські організації і активні громадяни.

Право перерізати стрічку під час відкриття спеціально побудованого дерев'яного павільйону - символу Майстерні міста - належало Іріс Гляйхманн – архітектору, урбаністу експерту GIZ (Німеччина), Ользі Коник – заступнику міського голови, Олегу Фельдману – виконавчому директору фонду «Нікополь туристичний» та Олексію Сьомаку – координатору програм GIZ.

– Це дуже гарна подія для того, щоб почати спілкуватись одне з одним на важливі для міста теми, – сказала під час урочистого відкриття «Майстерні міста» Іріс Гляйхманн. – Також хочу подякувати міській адміністрації та всім партнерам за підтримку, за надану можливість організувати цей проект.

На честь відкриття був проведений велопробіг містом. Учасники фінішували перед початком першої панельної дискусії під аплодисменти нікопольців!


Темою освітньої програми першого дня «Майстерні міста» стали розвиток туризму в Нікополі і регіоні та збереження культурної спадщині в історичній Старій частини міста. Серед учасників дискусій були Олег Фельдман (керівник фонду «Нікополь туристичний»), Олександр Хохлов (керівник Нікопольського бюро подорожей та екскурсій упродовж 1985–1990 рр., підприємеь), Мирослав Жуковський (заступник директора Нікопольського краєзнавчого музею), Мар’ян Корбут (голова руху «Марганець туристичний»), Юрій Сергійчук (власник музею-корчми в с. Токівське), Поліна Тимошенко (начальник відділ культури і туризму міськради), Сергій Піддубний (депутат міськради, голова тимчасової комісії по охороні культурної спадщини Нікополя), Леонід Колесник (краєзнавець, автор статей про культурну спадщину), Сергій Тороп (гід, краєзнавець, художник).

Завершився цикл дискусій виступом нашої гості Іріс Гляйхманн, яка розповіла про 8-річний досвід відновлення Старої частини Львова в рамках проекту GIZ.

Олександр Кріушин розповів про потребу втілення Дизайн-коду Нікополя, Дмитро Горбачов і Володимир Байдуков про майбутній коворкінг-центр Art space, а доцент кафедри туризму Запорізького національного університету Євген Бортников - про професії в сфері туризму, які може отримати молодь.

Виконавчий директор фонду «Нікополь туристичний» Олег Фельдман презентував концепцію програми відновлення Старої частини «Старому місту – нове життя!». Це громадська ініціатива фонду підготовлена разом з колишнім головним архітектором Нікополя Василем Повстюком. Програма буде пропонуватися депутатам до обговорення і прийняття. Ознайомитись з нею можна за посиланням:slideshare.net/olFeldman/ss-155026182 .
Під час презентацій і панельних дискусій було піднято багато важливих тем. Зокрема – взаємини туристичного бізнесу з владою, програма розвитку туризму, дизайн-код, освіта в сфері туризму. Учасники дискусій дійшли згоди – без об’єднання зусиль навколо культурної спадщини подальший гармонійний розвиток міста є неможливим. Неодноразово було зазначено, що наш край має яскраву історію, яка попри всі намагання попереднього комуністичного режиму не була забута, і сьогодні наша мета – не лише зафіксувати якісь факти чи пам’ятки минулого, а й інтегрувати цю багату спадщину у сучасне усвідомлення містянами свого міста.


На відвідувачів фестивалю також чекала насичена культурна програма. Більше десяти локацій, численні майстер-класи та фотовиставка і виставка картин художників Нікопольської спілки художників – усе це було покликане задовольнити потреби нікопольців та якомога ширше презентувати громадські організації міста.

Головною темою обговорень другого дня стали питання озеленення і екологія у найширшому значенні цього слова – як вміння жити у гармонії з навколишнім середовищем. День розпочали з обговорення ідей та проектів по озелененню та відновленню родючості грунту Нікополя. Керівник нікопольського ботанічного саду “Еко-Віста” Руслан Кутинець запросив до дискусії представників відділу благоустрою та членів ОСББ. Розмова вийшла цікава та продуктивна - керівник відділу благоустрою Всеволод Зінченко запропонував обговорити деякі з запропонованих Русланом проектів у форматі оформлених бізнес-пропозицій вже після закінчення Майстерні. А представники ОСББ представили свої вдалі приклади озеленення прибудинкових територій та розповіли про те з якими перешкодами вони стикаються, коли починають впорядковувати свої двори.Гостем дискусійного майданчика став Андрій Бобровицький – експерт з Києва, спеціаліст з еко-будівництва. Він розповів про альтернативу урбаністичному способу життя, про численні нюанси будівництва еко-поселень та про психологію сучасних мешканців міста і селян. Інша спікерка – Євгенія Дулько, координаторка освітніх програм Харківської школи архітектури, розповіла про важливість стратегічного планування зелених зон і залучення мешканців до обговорення таких планів на прикладіреконструкції парку Перемоги в м. Миколаєві.


Олександр Карпенко
(керівник напрямку "Розумне довкілля" ініціативи Kyiv Smart City) розповів нікопольцям про можливість створити систему моніторингуякості повітря. Нікополь має шанс перейняти досвід Києва, зробивши перший крок до створення платформи “Розумне місто” та переходу від окремих досліджень до цілісних моніторингових систем. Зокрема говорили про можливість встановлення приборів для вимірювання показників якості повітря та знаходження джерел забруднення. На презентації були присутні представники відділу екології нашого міста там.Марганця, а також нікопольського підприємства “Енергоресурси”, які дійсно зацікавлені у проведенні такого моніторингу. Тому Олександр під час перебування в Нікополі виміряв рівень забруднення повітря своєю мобільною станцією. Результати Карпенко опублікував у себе в фейсбуці: концентрація NO2 сягала 1.1592 мг/м3 при разовій гдк (нормі) 0.2 мг/м3 (майже в 6 разів більше); СО - 14.112 мг/м3 при разовій гдк 5 мг/м3 (в 2-3 рази більше). Згідно досліджень екологів (що проводились раніше) основні джерела викидів розподілились між собою в пропорції 50/50%: стаціонарні (завод феросплавів, другий у світі за потужностями) та пересувні (транспорт, всеукраїнські траси). Олександр підсумував: “...Тому якщо вимірюєш лише пил, бачиш часто верхівку айсбергу реального стану повітря. Але, звісно, спостереження було б добре провести принаймні добу на локації, щоб зрозуміти чим дихають нікопольчани. А далі, я впевнений, місто та активісти розпочнуть моніторинг на постійній основі. Як муніципальний, так і громадський. Головне, щоб відкритий! І налагодити співпрацю більш ніж реально”. Поговорили також про відкриті дані (Open Data) та про новий проект в рамках компоненту «Місто Доброчесності» Європейської антикорупційної стратегії. Розробка геопорталу для Нікополя під девізом “Прозорість, яка веде до процвітання” дозволить вже наприкінці цього року запустити в Нікополі відкрити дані по таким п’яти розділам: «Бюджет на мапі», «Земельний кадастр», «Комунальне майно», «Інвестиційні об’єкти», «Об’єкти реклами».

Кульмінацією другого дня фестивалю стало підведення підсумків і нагородження учасників конкурсу Майстерні - «Затишний двір», що проводився серед ОСББ.

Проведенням освітніх майстер-класів відзначилася громадська організація інвалідів «Аква». Разом з представниками Нікопольської автошколи ТСО України, Нікопольського центру з надання безоплатної правової допомоги та психологами Іриною Щербаковою й Ольгою Шитц активісти розповідали про шляхи подолання кризових ситуацій та становлення особистості в урбаністичному середовищі.

Третій день фестивалю було присвячено обговоренню соціальної захищеності окремих верств населення та такого явища як соціальне підприємництво. Зазвичай підприємництво загалом сприймається суспільством як спосіб заробляти гроші, але насправді воно набагато ширше і має багато спільного з соціальним служінням.
Програму дня розпочали панельна дискусія та презентація програми «Місто рівних можливостей», де головним спікером та модератором був голова ГО «Аква» Антон Сєров. Мова йшла про створення у місті такого середовища, у якому комфортно усім категоріям населення. Ініціатива «Місто рівних можливостей» передбачає інспекцію соціальних об'єктів міста на предмет їхньої доступності для людейз обмеженими можливостями та порушенням зору, слуху. Активісти організації “Аква” запропонували фіксувати наявні порушеня та перевіряти навідповідність до вимог об’єктів інфраструктури нашого міста та – у підсумку – створити інтерактивну мапу -«Доступне місто», де будуть відображені проінспектовані соціальні об'єкти і їхні статуси. Першим з них стала будівля ДЮСШ №1 (Спартак), що отримала задовільну оцінку.

Тему соціального підприємництва розкрилагостя з Києва Ганна Гулевська-Черниш, голова правління ГО SILab Ukraine, співзасновниця Школи соціального підприємництва SELab. Вона розповіла на прикладі Urban Space 100 (громадський простір у вигляді кафе та коворкінгу, що відкритий у Івано-Франківську) про основи соціального інвестування. Ілля Бібов зробив презентацію на тему "Можливості ProZorro для бізнесу: розширення ринків збуту". Зокрема про можливості отримувати корисну маркетингову інформацію про державні закупівлі через модуль аналітики http://bipro.prozorro.org .

Кожного дня на відвідувачів чекали концерти нікопольських гуртів ("Співочі сердця", "Граючи паузи", "Ретро бенд", барда Олександра Брезгіна) і кінопокази.

Формат урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста» прийшов до нас зі Львову, де його започаткувало GIZ. Нікополь - серед небагатьох продвинутих міст-піонерів, що прагнуть до розвитку і долучилися до проведення таких фестивалів . Наразі такі заходи відбуваються в Миколаєві, Полтаві, Чернівцях, Луцьку, Одесі, Житомирі, Львові та ін.


МУРАЛ КУПЦЮ-МЕЦЕНАТУ ІГНАТІЮ ЄРЛАШОВУ З`ЯВИТЬСЯ НА ВУЛ. СІРКА


Завдяки GIZ під час Майстерні розпочалась робота із створення мурали (розпису) на будинку по вул Сірка, 35, що належав купцю Ігнатію Єрлашову. Цей купець зробив значний внесок в розвиток міста і був, на нашу думку, першим нікопольським урбаністом! Перший сінематограф “Ілюзіон”, перша телефонна станція, перша електростанція, перший міський сад (нині парк Пушкіна), а ще він власним коштом замостив каменем нинішню вул. Сірка (тодішню вул. Преображенську) - все це Єрлашов і всі ці епізоди можна буде побачити на муралі авторства нікопольської художниці Оксани Харламової, що створюється за фінансування GIZ в рамках Майстерні міста! Таким чином за новим муралом можна буде вивчати історію міста і він автоматично стає новою пам'яткою в турмаршрутах Нікополем і зокрема Старою частиною міста.

Презентація - в липні, про неї буде об'явлено додатково!


ДРУГИЙ ФОРУМ ІНТЕГРОВАНОГО РОЗВИТКУ НІКОПОЛЯ ВКАЗАВ ШЛЯХ РОЗВИТКУ ДО 2035 РОКУ

Ввечері 9 липня по завершенню Майстерні міста нікопольців очикував Другий Форум інтегрованого розвитку Нікополя. Головна мета Форуму - публічна презентація Стратегії інтегрованого розвитку Нікополя з пріоритетом вирішення житлових проблем для вразливих груп населення.

Стратегія була напрацьована міжнародними експертами-урбаністами GIZ з Німеччини та Великобританії разом з місцевою владою Нікополя із залученням ідей громадськості, що були запропоновані нікопольцями в січні цього року під час Першого Форуму.Презентацію основних аспектів Стратегії провели представники виконавчих органів Нікопольської міської ради. Вони ознайомили присутніх з напрацюваннями робочої групи за такими пріоритетними напрямами діяльності: міський розвиток, житло та управління будинками; технічна інфраструктура, транспорт і доступність; екологія, безпека та зміна клімату; місцева економіка та бізнес, туризм; соціальний захист та охорона здоров’я; спорт і освіта; культура та спадщина, загальний простір.


Під час Форуму присутні отримали так звану поштову картку, на зворотному боці якої було написано: "Коли я мрію про Нікополь 2035 року, то я мрію про…". На ній треба було написати свої мрії. Ті хто визначився, вішали свої побажання на підготовлений простір і кожен мав змогу дізнатися думки нікопольці щодо розвитку міста. Цікаво, що дуже часто звучала мрія мати відреставровану туристично привабливу Стару частину Нікополя. Ідеї з карток будуть опрацьовані і використані при фіналізації Інтегрованої стратегії Нікополя-2035.


Координатор освітніх програм Харківської школи архітектури Євгенія Дулько презентувала нікопольцям результати воркшопу "Переосмислення контейнерного містечка у Нікополі" із можливими сценаріями розвитку містечка в короткостроковій та довгостроковій перспективі:

– Ми розуміємо, що не буде такої ситуації, що в цьому містечку відразу перестануть жити люди і отримають повноцінне житло. Це бажаний сценарій, але він буде досягатися певним часом. Тому з часом, коли там буде зменшуватися кількість мешканців, можна змінювати функції контейнерного містечка. До житлової функції додати, наприклад, комерційну функцію, відкрити якісь локальні магазинчики, зробити майстерні по дереву або частину зеленої зони, яка буде загальною і для людей, які проживають у містечку, і поряд у мікрорайоні.

Наприкінці Форуму на всіх очікував вечірній кінопоказ програми короткометражних фільмів “Це моє місто”, що була спеціально підготовлена для нікопольців Ольгою Райтер,директоркою Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art (м. Львів).

Відтак, Нікополь отримав певний план дій щодо свого розвитку у всіх основних галузях, і тепер, після затвердження міськрадою Стратегії інтегрованого розвитку Нікополя, громада згуртується задля реалізації Стратегії.


 Володимир Байдуков
БФ "Нікополь туристичний"  Раніше ми писали: 
Вечірня програма першого дня фестивалю «Майстерня міста»

                                                

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
         
 
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
 

 
22 вересня - День партизанської слави
...
Стало известно, как Никополь отметит д ...
...
Де і коли відбудеться фестиваль БеZVI ...
...
Стала відомо, де і коли проведуть фест ...
...
Стало відомо, як Нікополь відзначить Д ...
...
 
 
 • Администратор 19.12.2016
  Новорічні святкування (1) / 0
  Администратор-фото
  21 грудня вистав у КЗ "НКДЦ" не буде. За детальнішою інформацією звертайтесь по телефону -  5-15-86
 • DanielDob 04.11.2016
  Никопольская молодежь отм ... (1) / 0
  DanielDob-фото
  5:1 (1:0, 0:1, 4:0). (14-, 54 ), (50), (59) . 32- . , 5 ,
 • Black_Fox 19.05.2016
  Хортинг – казачьи традиц ... (1) / 5
  Black_Fox-фото
  Никопольчане - призеры турнира
 • Надія Ткаченко 02.02.2016
  Алина Николаева- реп (1) / 20
  Надія Ткаченко-фото
  Молодчинка, Алиночка! :) Горжусь своей ученицей!
 • Администратор 22.01.2016
  У Нікополі без вісті проп ... (1) / 0
  Администратор-фото
  Нікопольський відділ поліції висловлює глибоку вдячність усім небайдужим нікопольцям, які відгукнулися на оголошення щодо зниклої 21 січня дівчинки. Завдяки пильності громадян її вдалося знайти вже на наступний день.
 • Администратор 06.01.2016
  Чайка-Любовная лирика (1) / 0
  Администратор-фото
  3 января 2016-го внезапно остановилось сердце поэтессы Ларисы Крикуненко(Чайка). Эта смерть стала полной неожиданностью для близких, родных, друзей и знакомых Ларисы Николаевны, ведь она вела активную общественную жизнь, постоянно проводила творческие встречи, где читала свои волшебные стихи и исполняла песни под бандуру и гитару. Будучи на пен ...
 • Администратор 08.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Администратор-фото
  8 грудня 2015р. в обласній лікарні ім. Мечникова зупинилося сердце, ще одного нікопольського героя - Лацмана Анатолія Івановича.

 • Nadia 06.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Nadia-фото
  Всем спасибо за поддержку и помощь!!! Состояние папы немного ухудшилось из-за пневмонии, кома уже 16 дней((( Еще мой "Герой" получил медаль
 • Nadia 01.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Nadia-фото
  11 дней комы, н ...
 • Администратор 23.06.2015
  Нікополь зустрічав учасни ... (2) / 0
  Администратор-фото
  илья))),
  Вот ссылка на новости горисполкома,где есть репортаж о турнире.
  https://www.youtube.com/watch?v=IZFqcySUtQQ
 
 

 

 

 
 
Все права защищены © Никополь ART 2009-2019