Мы в телеграм

Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

 
   
   
   
   
   
   
    
 
    
  
  
  
  
  
       

Богдан Стратейчук «вагітний» новою книгою про Нікополь

Дата публикации: 24-07-2017

Богдан Стратейчук «вагітний» новою книгою про Нікополь Я запізнилася на зустріч із Богданом на 12 хвилин.

- Хотів вже йти додому, - трохи роздратовано відповів Стратейчук.

Я одразу образилася на такий тон, бо ще навіть джентельменської 15-хвилинки не минуло. «Ну все, діла не буде», - подумки поховала я нашу зустріч. Та коли дізналася, куди так поспішає мій інтерв’юер, простила йому все, і у нас з ним вийшла дуже цікава бесіда.

Виявляється, зараз Богдан Стратейчук посилено пише підручник з історії Нікополя. Не минуло і двох місяців з моменту презентації його книги «Нікопольський край у щоденниках і спогадах», як історик вже виходе на фінішну пряму з написання нової праці.

- Вихід першої книги надихнув на більш інтенсивну роботу над другою?

- Так і є. Підручник я вже ось-ось завершу. А «Нікопольский край...» готував до друку більше шести років. Спочатку шукав джерела (їх всього дев’ять). Дякую знаному краєзнавцю Павлу Богушу, колишньому директору краєзнавчого музею Петру Ганжі (нині покійним), кандидату історичних наук Владиславу Грибовському за допомогу в цьому. Потім перекладав матеріали, іноді унікальні, що раніше ніде не друкувалися, на українську мову. На це пішло три роки. А ще три роки я шукав спонсорів, які допоможуть видати збірку. Стукав у двері влади, спілкувався із замами мера, та відгуку не почув. Фінансово допоміг патріот свого міста Ігор Радченко, ГО «Мир» та інші друзі і знайомі.

- Чим визначна книга «Нікопольський край у щоденниках і спогадах»?

- Тим, що у ній представлені лише свідчення очевидців. Без домислів і фантазій. Тим, що деякі матеріали є унікальними, бо друкуються вперше. Тим, що все видання оформлене однією – українською – мовою.

- Тобто, цією збіркою, як джерелом достовірних фактів, можуть спокійно користуватися школярі, студенти та всі інші, кого цікавить історія Нікополя?

- Авжеж.

- Де можна почитати «Нікопольський край...»?

- Весь невеличкий наклад книги було роздано у бібліотеки нікопольських шкіл. Також екземпляр є у читальній залі нашої центральної бібліотеки. А нещодавно книга з’явилася у вільному доступі в інтернеті – на ресурсі БІЦ «Слово».

- Що ти відчув, коли впорядкована тобою книга вийшла у світ?

- Порожнечу. Полегшення. Ніби щось велике та тяжке, яке я довго-довго носив у собі, вийшло назовні. Наскільки я можу уявити собі як чоловік, це, мабуть, схоже на вагітність та пологи.

- А тепер ти «вагітний» новою книгою?

- Виходить так. Причому, це навіть не залежить від мого бажання. Я заручник історії з дитинства. Ще з першої моєї книги «Світ та людина», серіалу Девіда Аттенборо «Життя на Землі» та уроків вчителя з історії 13-ї школи Олександра Володимировича Дініца. Матеріал у мені накопичуєтья-накопичується роками, а потім просить виходу. Тому, хочу-не хочу, а мушу писати.

- Підручник з історії рідного міста – такі існують взагалі в Україні?

- Звичайно. Мабуть, про всі великі українські міста такі підручники складені. А ось про невеликі – не знаю.

- На який вік розрахований підручник з історії Нікополя?

- На старшокласників, а також дорослих. Хоча я намагаюся максимально повно ілюструвати матеріал. Є теми, підкріплені просто унікальними фото. Наприклад, співробітник нікопольского музею, спеціаліст із древньої історії Василь Шатунов дозволив мені зробити фото знахідок, вік яких сягає десять тисяч років! Це коли на нашій території панував родинно-племінний лад і ще не існувало писемності. Також мені з матеріалом дуже допомогла інша співробітниця музею – Любов Варивода. А ось адміністрація закладу чомусь не бажає ділитися історичними данними. Таке відчуття, що музейні архіви – це власніть не нікопольскої громади, а тільки тих, хто працює у цьому комунальному закладі. Невже не розуміють, що матеріали з історії Нікополя через підручник стануть доступними для всіх охочих і принесуть велику користь для підростаючого покоління? Доводиться шукати їх в інших місцях, втрачаючи дорогоцінний час.

- Чи стане твоя книга офіційним підручником з історії рідного краю у нікопольских школярів?

- Маю надію, що відділ освіти та науки підтримає цей проект. Бо, наскільки я знаю, наразі з краєзнавства у наших школярів обмаль інформації. Я ж як педагог роблю цей підручник максимально зручним для сприйняття. Після того як побував у школах Скандинавії і побачив, як там вміють залучати школярів до учбового процесу, є мрія випустити мою книгу у мультимедіному вигляді. Знаєш, аби її можна було читати на планшеті, аби зображення були об’ємними і рухливими, і т.і. Для цього необхідна допомога наших айтішників-ентузіастів.

- Ого, та ти завзято крокуєш у майбутнє.

- А без такої завзятості у нас не буде майбутнього. Я міг залишитися жити у Дніпрі, там де навчався. Та живу у Нікополі. Бо тут є багато гарних людей і цікавого матеріалу. Але для того, аби місто не вмирало, а процвітало, його мешканці повинні не просто виконувати задану кимось роботу, а створювати нове - своє. Нові проекти, нові бізнеси. У більшості дорослих мислення на такий лад вже не налаштоване. Вся надія – на дітей. Але для цього їх необхідно вчити по-іншому. Не на рабів, а на творців. Вважаю, що обов’язково школярі повинні вчитися підприємницькій грамотності, англійській мові. А здатність створювати і втілювати у життя свої ідеї можна тренувати через уроки робототехніки. Існують навіть спеціалізовані LEGO-школи. Діти в них за допомогою спеціальних конструкторів створюють свої проекти, програмують їх і запускають у дію. Наприклад, роблять з лего машину, на спеціальному обладнанні програмують її, і вона їде. Це дуже круто, коли дитина сама щось придумує, працює над ідеєю, а потім бачить, як вона оживає у реальності. З цього виростає віра у свої можливості, яка у дорослому житті допоможе реалізовувати власні маленькі та великі проекти.

- Ой, щось ми з історії, минулого так одразу перескочили у майбутнє.

- Воно все пов’язане. Минуле та майбутнє. Хочу, аби в Нікополі з’явилася подібна неформатна школа. Хочу, аби нікопольці вірили у силу своїх ідей. Тоді й історія у нашого міста стане зовсім інша.

- Дякую за інтерв’ю, Богдане! Бажаю тобі однодумців, меценатів і реалізації задуманих, корисних для громади, проектів!

Олена Зінченко

 

 

                                                

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
         
 
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
 

 
22 вересня - День партизанської слави
...
Стало известно, как Никополь отметит д ...
...
Де і коли відбудеться фестиваль БеZVI ...
...
Стала відомо, де і коли проведуть фест ...
...
Стало відомо, як Нікополь відзначить Д ...
...
 
 
 • Администратор 19.12.2016
  Новорічні святкування (1) / 0
  Администратор-фото
  21 грудня вистав у КЗ "НКДЦ" не буде. За детальнішою інформацією звертайтесь по телефону -  5-15-86
 • DanielDob 04.11.2016
  Никопольская молодежь отм ... (1) / 0
  DanielDob-фото
  5:1 (1:0, 0:1, 4:0). (14-, 54 ), (50), (59) . 32- . , 5 ,
 • Black_Fox 19.05.2016
  Хортинг – казачьи традиц ... (1) / 5
  Black_Fox-фото
  Никопольчане - призеры турнира
 • Надія Ткаченко 02.02.2016
  Алина Николаева- реп (1) / 20
  Надія Ткаченко-фото
  Молодчинка, Алиночка! :) Горжусь своей ученицей!
 • Администратор 22.01.2016
  У Нікополі без вісті проп ... (1) / 0
  Администратор-фото
  Нікопольський відділ поліції висловлює глибоку вдячність усім небайдужим нікопольцям, які відгукнулися на оголошення щодо зниклої 21 січня дівчинки. Завдяки пильності громадян її вдалося знайти вже на наступний день.
 • Администратор 06.01.2016
  Чайка-Любовная лирика (1) / 0
  Администратор-фото
  3 января 2016-го внезапно остановилось сердце поэтессы Ларисы Крикуненко(Чайка). Эта смерть стала полной неожиданностью для близких, родных, друзей и знакомых Ларисы Николаевны, ведь она вела активную общественную жизнь, постоянно проводила творческие встречи, где читала свои волшебные стихи и исполняла песни под бандуру и гитару. Будучи на пен ...
 • Администратор 08.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Администратор-фото
  8 грудня 2015р. в обласній лікарні ім. Мечникова зупинилося сердце, ще одного нікопольського героя - Лацмана Анатолія Івановича.

 • Nadia 06.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Nadia-фото
  Всем спасибо за поддержку и помощь!!! Состояние папы немного ухудшилось из-за пневмонии, кома уже 16 дней((( Еще мой "Герой" получил медаль
 • Nadia 01.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Nadia-фото
  11 дней комы, н ...
 • Администратор 23.06.2015
  Нікополь зустрічав учасни ... (2) / 0
  Администратор-фото
  илья))),
  Вот ссылка на новости горисполкома,где есть репортаж о турнире.
  https://www.youtube.com/watch?v=IZFqcySUtQQ
 
 

 

 

 
 
Все права защищены © Никополь ART 2009-2019