Мы в телеграм

Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

 
   
   
   
   
   
   
    
 
    
  
  
  
  
  
       

Пам’яті видатної постаті - Павла Богуша

Дата публикации: 26-03-2018

Пам’яті видатної постаті - Павла Богуша

 

Як швидко лине час….. Вже 15 років, як пішов з життя Павло Михайлович Богуш – видатна людина нашої сучасності. Історик, краєзнавець, журналіст, вчитель. Він був дуже обдарованою та многогранною людиною і залишив великий творчій спадок майбутнім поколінням. Метою славетного життя Павла Богуша було якомога повніше зібрати і передати нам знання з історії рідного краю, пробудити в кожному з нас інтерес до свого рідного, родинного, національного, всього того, без чого не може існувати ні людина, ні її родина, ні цілий народ. І на цьому шляху йому вдалося зробити багато.

Саме Павло Михайлович вивчав ті міста біля Токовських водопадів, де наприкінці далекого ХVШ століття розташовувався зимник останнього отамана Війська Запоріжського Петра Калнишевського. І саме завдяки зусиллям Павла Богуша були визначені, а потім встановлені пам’ятні стели на місцях Томаковської, Микитинської Січі, а також п’яти Запорізьких Січей, які кілька століть тому були розташовані на території нашого краю.

В творчому здобутку Павла Михайловича було більш тисячі публікацій, які друкувались як в регіональних та місцевих ЗМІ, так і в центральній пресі. Було видано близько 20 брошур з його статей. А зараз майже вже готова до друку книга двотомник, в яку зібрані всі його статті, розповіді, замальовки. Вся ця його творчість присвячується нашому славетному скіфсько-козацькому краю, розповідає про сучасну металургійну промисловість нашого міста, про сільськогосподарські здобутки, а також про видатних людей, які в різні часи відвідували наш регіон, та про відомі постаті наших сучасників, прославивших Нікопольщину. Маючи у спадок наукові роботи та велике багаторічне надбання, які є унікальними з точки зору історико-просвітницької діяльності для сучасності і майбутніх поколінь, ми зобов’язані його зберегти, щоб залишити пам'ять про славного сина Нікопольщини, громадського діяча і надзвичайну людину - Павла Михайловича Богуша.

Слід нагадати, що Павло Богуш був членом спілки Національного союзу журналістів України і єдиний серед наших регіональних журналістів, кому журналістське посвідчення вручав особисто голова Національної спілки України Ігор Лубченко.

24 березня – в день смерті Павла Богуша, члени правління Нікопольської регіональної організації НСЖУ, журналісти, активна громадськість міста відвідали могилу на Нікопольському кладовищі, де похований Павло Богуш, поклавши до неї квіти. І хоч пройшло вже півтора десятиліття, як немає на світі Павла Богуша, пам'ять про нього остається жити в серцях вдячних нащадків та спадкоємців його творчості та діяльності.

Юлія Белік

                                                

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
         
 
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
 
 

 
Не пропусти! Концерт группы \"Играя па ...
...
Никопольчан приглашают на освящение зв ...
...
Никопольские артисты выступят в Днепре
...
Художник Констянтин Поддубко запрошує ...
...
В Энергодаре пройдет Чемпионат Украины ...
...
 
 
 • Администратор 19.12.2016
  Новорічні святкування (1) / 0
  Администратор-фото
  21 грудня вистав у КЗ "НКДЦ" не буде. За детальнішою інформацією звертайтесь по телефону -  5-15-86
 • DanielDob 04.11.2016
  Никопольская молодежь отм ... (1) / 0
  DanielDob-фото
  5:1 (1:0, 0:1, 4:0). (14-, 54 ), (50), (59) . 32- . , 5 ,
 • Black_Fox 19.05.2016
  Хортинг – казачьи традиц ... (1) / 5
  Black_Fox-фото
  Никопольчане - призеры турнира
 • Надія Ткаченко 02.02.2016
  Алина Николаева- реп (1) / 20
  Надія Ткаченко-фото
  Молодчинка, Алиночка! :) Горжусь своей ученицей!
 • Администратор 22.01.2016
  У Нікополі без вісті проп ... (1) / 0
  Администратор-фото
  Нікопольський відділ поліції висловлює глибоку вдячність усім небайдужим нікопольцям, які відгукнулися на оголошення щодо зниклої 21 січня дівчинки. Завдяки пильності громадян її вдалося знайти вже на наступний день.
 • Администратор 06.01.2016
  Чайка-Любовная лирика (1) / 0
  Администратор-фото
  3 января 2016-го внезапно остановилось сердце поэтессы Ларисы Крикуненко(Чайка). Эта смерть стала полной неожиданностью для близких, родных, друзей и знакомых Ларисы Николаевны, ведь она вела активную общественную жизнь, постоянно проводила творческие встречи, где читала свои волшебные стихи и исполняла песни под бандуру и гитару. Будучи на пен ...
 • Администратор 08.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Администратор-фото
  8 грудня 2015р. в обласній лікарні ім. Мечникова зупинилося сердце, ще одного нікопольського героя - Лацмана Анатолія Івановича.

 • Nadia 06.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Nadia-фото
  Всем спасибо за поддержку и помощь!!! Состояние папы немного ухудшилось из-за пневмонии, кома уже 16 дней((( Еще мой "Герой" получил медаль
 • Nadia 01.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Nadia-фото
  11 дней комы, н ...
 • Администратор 23.06.2015
  Нікополь зустрічав учасни ... (2) / 0
  Администратор-фото
  илья))),
  Вот ссылка на новости горисполкома,где есть репортаж о турнире.
  https://www.youtube.com/watch?v=IZFqcySUtQQ
 
 

 

 

 
 
Все права защищены © Никополь ART 2009-2019