Мы в телеграм
 
   
   
   
   
   
   
    
 
    
  
  
  
  
  
       

Доска объявлений


ШАНУЙМО СЕРЦЕ, ВІДДАНЕ ДІТЯМ!

Дата публикации: 14-09-2018

 ШАНУЙМО СЕРЦЕ, ВІДДАНЕ ДІТЯМ!

 

На 39-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення про відзначення на світовому рівні 28 вересня 2018 р. 100-річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського.

Гуманіст, педагог, письменник, публіцист, автор сотень статей, оповідань, казок для дітей, сільський учитель, талановитий директор школи, оригінальний теоретик педагогіки, лауреат Шевченківської премії, а загалом дуже скромна і сором'язлива людина - такою цілісною натурою він постає перед нами.

За своє коротке життя Василь Олександрович зробив дуже багато , залишив нам неоціненну літературну спадщину - написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей, його твори видані 53 мовами світу накладом понад 15 млн. примірників.

Твори Сухомлинського - щирі і мудрі, розкривають нам красу навколишнього світу й рідного слова, навчають людяності й доброзичливості. 35 років свого життя Василь Олександрович віддав школі, «Серце віддаю дітям» стало девізом його життя. Любов до дитини, утвердження добра, виховання красою- це три поняття, три основні завдання гуманної педагогічної системи Сухомлинського.

 ШАНУЙМО СЕРЦЕ, ВІДДАНЕ ДІТЯМ!

 

Людина, – стверджував великий педагог, народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний. І нехай слід цей буде сповнений добра. Василь Олександрович лишив по собі слід вічний. Його творча спадщина і сьогодні залишається чистим джерелом мудрості, до якого постійно звертаються і в Центральній дитячій бібліотеці на вул.Микитинській,13. Так, з початку вересня задля глибшого ознайомлення з життєвим і творчим шляхом великого Вчителя проходять бесіди-діалоги «Взірець духовності і знань», де з дітьми обговорили не тільки перепитії непростої людської долі та згадали плоди його літературної творчості, а й дійшли спільної думки- якого Вчителя потребують наші діти сьогодні,- що головною його рисою діти хотіли б бачити доброзичливість, яку так шанував Василь Олександрович; змоделювали ідеал справжньої Людини за Сухомлинським- відданої рідній землі, люблячої рідну мову, наповненої повагою до старших, бережним відношенням до природи, доброї, працелюбної, милосердної. Познайомившись з книжковою виставкою «Великий педагог, великий Добротворець», згадавши зміст оповідань та казок Василя Олександровича «Соромно перед соловейком», «Флейта і вітер», «Осінь принесла золоті стрічки», «Ледача подушка», «Дівчинка і ромашка», «Дуб під вікном», «Як Зайчик грівся при Місяці», «Він тільки живий красивий» тощо, діти з ентузіазмом та безпосередністю приступили до їхнього ілюстрування,- кожен знайшов свій яскравий образ .

І наприкінець хочеть привести ще одну цитату : "У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для подолання труднощів, бажання вчитися”, – Василь Сухомлинський. Зважаймо на це і нехай наші діти будуть щасливими!

Наталя Осипенко

                                                

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
         
 
«    Сентябрь     »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
 

 
Змінився графік роботи ...
 Відсьогодні у художньо-виставкової зали Нікопольського культурно-дозвілевого ...
В октябре состоится от ...
 ...
Нікопольців запрошують ...
 ...
В Никополе состоится с ...
 ...
В Никополе пройдет пе ...
 ...
В Нікополі відбудеться ...
 ...
Нікопольців запрошують ...
 ...
 
 
  • Администратор
  • DanielDob
  • Black_Fox
  • Надія Ткаченко
  • Администратор
  • Администратор
 
 

 

 

 
Сейчас на сайте: 3
Гостей: 2

Пользователи: 

- отсутствуют

Роботы: 


 Последние посетители: 

 
Все права защищены © Никополь ART 2009-2016