Мы в телеграм

Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

 
   
   
   
   
   
   
    
 
    
  
  
  
  
  
       

Іван Мітченко - життя віддане людям

Дата публикации: 23-06-2021Мітченко Іван Кузьмич народився 12 вересня 1938 р в с. Полюшкіно Новгород-Сіверського району на Чернігівщині. У 1956 р. 18- річним юнаком він почав трудову діяльність на будівництві шахт на Луганщині. Звідти був призваний на військову службу. А в 1960 р. приїхав жити та працювати в Нікополь. За 20 років роботи на Південнотрубному заводі пройшов шлях від токаря до заступника директора заводу.
В 1980 р. партійне керівництво запропонувало Івану Кузьмичу працювати на посаді другого секретаря міськкому Компартії, у сфері компетентності якого були питання промисловості та транспорту. За кілька років роботи Мітченко довелося вирішувати безліч організаційних та кадрових питань. Після приходу на посаду першого секретаря міськкому партії Анатолія Гонтаренко життєвий шлях Івана Кузьмича змінився – в 1987 р. він очолив кранобудівний завод.Бурхливі політичні події перебудови не могли не зачепити завод та його директора. В силу політичних обставин, які склалися в Нікополі навесні 1990 р.(та ще мало відомих історикам), кандидатура Мітченко, який був обраний депутатом міської ради народних депутатів, була запропонована на нововведену посаду голови міськради. В квітні 1990 р. сесія міської ради нового скликання (більшість її були члени КПРС) таємним голосуванням на альтернативній основі обрала головою Івана Кузьмича. Це були часи, коли політичні мітинги та демонстрації в Україні через вибори переливалися в зали засідань рад усіх рівнів – від сільських до Верховної Ради. Нікополь не був винятком: на черзі денній були гострі питання, що підіймали руховці та «зелені» - реформування виконавчої влади, комунальне господарство, екологія, сусідство з енергокомплексом АЕС-ДРЕС та багато інших.
Політична боротьба в СРСР завершилася прогнозованим фіналом: невдалий виступ «ГКЧП» та проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України… Необхідно було визначити, що робити далі?Ранок 25 серпня 1991 р. Неділя. У приміщенні Нікопольського міськкому Компартії України та міської ради народних депутатів знаходилося тільки двоє: в своєму службовому кабінеті – голова міськради Іван Кузьмич Мітченко, а в фойє першого поверху - черговий.
Вчора було проголошено незалежність України, було зруйновано радянський світ, в якому він народився, виріс, навчався та працював…
В той недільний ранок почали приходити депутати, деякі працівники виконкому. Депутат Верховної Ради Юрій Головко терміново прилетів із Києва до Нікополя та привіз із собою текст Акту проголошення незалежності України. Та наступного дня Іван Мітченко виступив на сесії, на яку зібралися майже всі 200 депутатів міськради, та запропонував підтримати історичний Акт проголошення незалежності. Сесія практично одноголосно проголосувала за це.А далі почалися проблеми, спричинені політичною та економічною кризою. Гіперінфляція з’їдала бюджет міста, але необхідно було вирішувати безліч питань, виплачувати заробітну платню бюджетникам.
В ті важкі часи Іван Кузьмич приділяв увагу й культурному розвитку міста. Активно підтримував відродження Спасо-Преображенського собору. Підтримував капітальний ремонт старої будівлі краєзнавчого музею. Але гіперінфляція позначалася і на цьому процесі.
Влітку 1994 року Україна шукала вихід із політичної кризи, проводячи вибори на всіх рівнях влади.Родина Мітченко була проти продовження його роботи в міськраді, але Іван Кузьмич, зваживши всі «за» і «проти», вирішив брати участь у виборах. Це були перші в історії міста загальні та прямі вибори керівника міста. Було двоє кандидатів – Іван Мітченко та Микола Поночовний, який працював на Кранобудівному заводі(в тому числі директором у 1985-1987 рр).
Повідомлення міської виборчої комісії про результати перших виборів голови міськради: за Мітченко віддали голоси 40 717 виборців, за Поночовного – 18 539. Україна, а разом з нею і Нікополь, шукали шляхи виходу із економічної кризи. Але важкість перших років незалежності та політична боротьба не пройшли для Івана Кузьмича безслідно. В травні 1995 року його серце не витримало…Узнавай культурные новости региона первым! Подписывайся на наши каналы в Instagram и Telegram.Раніше ми писали: 
Помни, имя тренера, своего...

                                                

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
         
 
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
 

 
Нікопольців запрошують на \"Козацьку т ...
...
Поблизу Нікополя відбудеться Велика ра ...
...
У Нікопольському районі вшанують Івана ...
...
Стало известно, как в Никополе отметят ...
...
Картини Костянтина Поддубко побачать ...
...
 
 
 
 

Расписание автобусов Никополя

Новости Никополя Марганца Покрова

 
 
Все права защищены © Никополь ART 2009-2021