Чи Вистачає Сил У Нікопольських Дітей Для «Радості»?

Дата публикации: 6-10-2017

Чи Вистачає Сил У Нікопольських Дітей Для «Радості»?Моя мама навчалася разом з Олексієм Литвиновим. Хто хоч трохи знайомий зі світом танцю, знає, що це засновник (на жаль, нині покійний) всеукраїнського шоу «Танцюють всі!». А колись він був простим студентом Харківського інституту мистецтв за спеціальністю – бібліотекар. Звичайно, він вже тоді був досвідченим танцівником-бальником, що перемагав у конкурсах у різних куточках країни.

Але навчався Литвинов на бібліотечному факультеті.

- Бо тоді на Україну був лише один вуз – у Києві – де було хореографічне відділення, - розповідає Олександр Міщенко, керівник нікопольського ансамблю народного танцю «Радість». – Наразі це університет Поплавського. А тоді, у радянський час, на єдиний у республіці спеціалізований хореографічний факультет був просто шалений конкурс. 21 людина на місце!

Але нашому Олександру вдалося потрапити у коло обраних. Він зміг стати студентом київського вузу після школи, пройденої у нікопольському народному ансамблі танцю «Радість» під керівництвом Ніни Андріївни Захарової. Тоді разом з Міщенко випустилися знані зараз у Нікополі хореографи Маргарита Горбаненко («Валерія») та Ольга Серпуховітіна («Богема»). Та всі чекали, коли Олександр завершить навчання у столиці, аби прийняти з рук у руки тоді ще молодий колектив «Радість»...

А вже невдовзі нікопольській «Радості» виповниться 40 років. За півроку до ювілею я побувала на репетиції старшої групи ансамблю. Танцівники вже зараз готуються до цієї видатної події.

- Наш колектив – найстарший не тільки у Нікополі, а й у регіоні, і не тільки як танцювальний, а й взагалі – творчий, - наголошує Олександр Миколайович.

То звичайно, є що святкувати.

Чи Вистачає Сил У Нікопольських Дітей Для «Радості»?

 

У тренувальній залі нема де яблуку упасти. Увесь станок обліплений старанними ніжками дівчат та хлопців. Тренування йде у бадьорому темпі. Авжеж, це ж народні танці. Без достатньої енергії їх не подужати. Мені взагалі, здається, що саме за допомогою танцю наші предки перевіряли, скільки життєвої енергії, витривалості у людині. Якщо витримає шалений ритм танку до кінця, значить годний до життя.

 

- Через «Радість» пройшло декілька поколінь, - розповідає Олександр Міщенко. - Деяких з нашиих вихованців ви навіть знаєте. ЦеНаташа Гармаш – відома нікопольська ведуча, Інна Дніпрова – нині директор Палацу урочистих подій. Багато дітей було. Отож, мені є з чим порівнювати. Я дивлюся на нинішнє покоління, і мені стає трохи моторошно. Вони так швидко втомлюються. Я розумію, що це пубертатний період. Та все ж... Мабуть, впливає ще й спосіб життя підлітків. Одних танцювальних тренувань замало для того, аби розвивати загальну витривалість організму. Якщо раніше ми майже ввесь вільний від школи час проводили на ногах, у русі, то зараз діти застигли біля екранів. Та й у школі, пам’ятаю, нас більше шести уроків не тримали, навіть у старших класах. Бо санстанція не дозволяла. А зараз і по вісім сидять. Цікаво, чи здатен щось сприймати мозок після кількагодинного безруху..?

Тому я ввесь час змушений контролювати ступінь фізичного навантаження на тренуваннях. Хоча ви ж розумієте, що задля гарного результату танцівників треба ганяти і ганяти.

Чи Вистачає Сил У Нікопольських Дітей Для «Радості»?

 

Звичайно, так воно і є. Під час заняття я спостерігала за обличчями учасників ансамблю. Поступово вони ставали розпашілими. І чим драйвовішими були мелодії, чим енергічнішими рухи, тим ширше розквітала посмішка на обличчях підлітків. Стомлені та щасливі вони йшли перевдягатися. А на десерт Олександр Миколайович підготував для своїх вихованців пізнавальний кінопоказ. Минулого разу всі разом дивилися фрагменти з балету «Лебедине озеро». Сьогодні ж на черзі – балет «Спартак». Аби бачили юні танцівники перед собою високу планку, до якої варто прагнути дістатися.

 

А ми з вами матимемо можливість споглядати ювілейний виступ колективу «Радість» до свого 40-річчя у квітні 2018 року.

 

Олена Зінченко

                                                

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
         
 
«    Октябрь     »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
 
 

 
Відкриття фотовиставки ...
Протягом багатьох століть жінка, яка народжувала воїнів, героїв та правителів, залиша...
«Трагедія любові»
26-го жовтня о 18.00 Нікопольський культурно-дозвіллєвий центр (вул. Патріотів Україн...
«FANATIK - Осенний хищ ...
1. ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ   1.1. Пропаганда активного и здорового образа жизни. 1.2....
«Леди Индивидуальность ...
С 12 по 30 октября, модельное агентство «Триумф» приглашает женщин от 25 до 50 лет уч...
Вечір драйвового «РОКу ...
«Нікопольський Палац урочистих подій» запрошує гостей та мешканців нашого міста на ве...
У Нікополі відзначатим ...
14 жовтня о 9.30 на міському кладовищі відбудеться відкриття Алеї почесних похов...
Комедия «Что скрывают ...
ЧТО?: Комедия «Что скрывают французы…»...
 
 
  • Администратор
  • DanielDob
  • Black_Fox
  • Надія Ткаченко
  • Администратор
  • Администратор
 
 

 

 

 
Сейчас на сайте: 7
Гостей: 6

Пользователи: 

- отсутствуют

Роботы: 


 Последние посетители: 

 
Все права защищены © Никополь ART 2009-2016