Мы в телеграм
 
   
   
   
   
   
   
    
 
    
  
  
  
  
  
       

Rjywthn Dbnfkbz Rjpkjdcrjuj


Народний ансамбль танцю «Радість». Як все починалось?

Дата публикации: 27-04-2018

Народний ансамбль танцю «Радість».  Як все починалось?

 

Наприкінці квітня народний ансамбль танцю «Радість» святкуватиме 40-річчя від дня свого створення. Ансамбль є одним з найстаріших колективів не тільки в місті, а й в регіоні. Напередодні ювілею я зустрілася з балетмейстером ансамблю Олександром Міщенко, аби дізнатись про історію створення колективу.

 

До 60-тих років минулого століття, Міський палац культури знаходився на території парка Пушкіна і мав сезонний характер роботи. Він працював у літню пору року з квітня до жовтня. У ті часи палац був схожий на літню сцену, яка знаходиться у парку Металургів. На сцены парка Пушкіна виступали на той час артисти. Там показували різноманітні кінофільми. Проходили заняття танцювальних колективів. Але все це, як і сам Палац, мало сезонний характер роботи.

На початку 60-тих років минулого століття Міський палац культури перевели у приміщення кінотеатру.Історики стверджують, що в ньому раніше був склад сільсько-господарських машинкупця Єрлашова. Близько 10-ти років у тому приміщенні знаходився кінотеатр і Міський палац культури. Саме там почали з'являтися перші танцювальні колективи. Але вони якось не довго існували. Постійно змінювались керівники цих танцювальних колективів. Тоді в Міському палаці культури працювала, зокрема, відома на той час хореографВалентина Дмитрівна Литвиненко.

У 1978 році до Нікополя повертається хореограф Ніна Андріївна Захарова. На Батьківщину вона приїхала з досвідом роботи з різними хореографічним колективами, в тому числі і в місті Іваново. В тому ж році вона починає працювати у Будинку Дитячої Творчості. У той самий рік їй запропонували очолити хореографічний колектив в Міськомупалаці культури. Ніна Захарова схвально прийняла пропозицію і разом з деякими учнями з БДТ переходить на нове місце роботи.

Не дивлячись на жахливі умови, де практично була відсутня репетиційна база, а колектив займавсяна холодній сцені, за два роки жінці вдалось створити ансамбль, який отримав звання «народний». На той час у містііснували танцювальні колективи у Палаці культури Південно-трубного заводу і у Будинку культури ім. заводу Леніна, яким з матеріально-технічною базою допомагали заводи. Протеу заводських будинках культури не було колективу зі званням «народний». Окрім того, перші роки танцюристи займались і виступали під акомпанемент трьох баяністів.

1 травня 1980 року відбувся концерт, за який танцювальний колектив отримав своє звання. Чекатирезультатів першотравневого концерту довелось на один місяць. Їх оголосили колективові під час святкування Дня міста у вересні 1980 році. А через два роки колектив представляв Дніпропетровську область на виставці досягнень народного господарства у Києві. Дні виставки співпали із вступними екзаменами в інституті культури та мистецтв.Вихованець нікопольської «Радості»Олександр Міщенко вирішує вступитиу даний інститут на хореографію.Незважаючи на шалений конкурс – 21 особа на місце - абітурієнту з Нікополя вдається вступити до столичного вишу і він залишається на навчання у Києві.

У 1985 році засновниця ансамблю вирішила покинути колектив і змінити місце проживання. Постало питання на рівні відділу культури, хто ж очолить колектив. До міста приїхала тоді Тетяна Василівна Огуш разом з чоловіком, яка і очолила колектив.

А 1 лютого 1988 року до міста повертається після навчання Олександр Міщенко, який відразу починає працювати балетмейстером народного ансамблю танцю «Радість». З того часу, пройшло 30 років. За словами Олександра Миколайовича, докорінно склад ансамблю змінюється кожні 6-7 років. Незважаючи на зміну складу колективу, з року в рік зберігаються його танці. Від засновниці ансамблю у колективі збереглося два танці – «Чардаш» і татарський танець «Вдалий візерунок». Перші роки народний ансамбль танцю «Радість» займався і виступав під акомпанемент трьох баяністів.Зберегли у колективі один танець і від другого керівника ансамблю – Тетяни Огуш творчо переробивши його і поставили танець «Молодички».

Протягом 40-ка років нікопольській «Радості» плескали в Україні, Польщі, Германії і Болгарії.

Марина Щученко
 фото з архіву  ансамблю

                                                

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
         
 
«    Декабрь     »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
 
 

 
Стало известно, где ...
  Считанные дни остаются до Нового 2019 года....
Нікопольців запрошують ...
  14 грудня, біля Пам’ятного знаку ліквідаторам та мирним жителям, які загину...
Нікопольців запрошують ...
      8 грудня о 10.00 біля ЦУМу відбудеться благодійний пам пара...
В Никополе выступит же ...
  28 декабря в Никополе на Европейской площади выступит женская поп-группа...
Стало відомо, як Нікоп ...
 Зовсім скоро весь світ зустрічатиме Новий 2019 рік. Під час новоріч...
Фестиваль кондитерсько ...
  25 грудня, у Нікопольському палаці урочистих подій відбудеться фестиваль ко...
У Нікополі відбудетьс ...
  З 15 грудня по 15 січня у виставковій залі Нікопольського культурно-до...
 
 
  • Администратор
  • DanielDob
  • Black_Fox
  • Надія Ткаченко
  • Администратор
  • Администратор
 
 

 

 

 
Сейчас на сайте: 4
Гостей: 3

Пользователи: 

- отсутствуют

Роботы: 


 Последние посетители: 

 
Все права защищены © Никополь ART 2009-2016