Мы в телеграм

Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

 
   
   
   
   
   
   
    
 
    
  
  
  
  
  
       

Народний ансамбль танцю «Радість». Як все починалось?

Дата публикации: 27-04-2018


 

Наприкінці квітня народний ансамбль танцю «Радість» святкуватиме 40-річчя від дня свого створення. Ансамбль є одним з найстаріших колективів не тільки в місті, а й в регіоні. Напередодні ювілею я зустрілася з балетмейстером ансамблю Олександром Міщенко, аби дізнатись про історію створення колективу.

 


До 60-тих років минулого століття, Міський палац культури знаходився на території парка Пушкіна і мав сезонний характер роботи. Він працював у літню пору року з квітня до жовтня. У ті часи палац був схожий на літню сцену, яка знаходиться у парку Металургів. На сцені парка Пушкіна виступали на той час артисти. Там показували різноманітні кінофільми. Проходили заняття танцювальних колективів. Але все це, як і сам Палац, мало сезонний характер роботи.

На початку 60-тих років минулого століття Міський палац культури перевели у приміщення кінотеатру.Історики стверджують, що в ньому раніше був склад сільсько-господарських машинкупця Єрлашова. Близько 10-ти років у тому приміщенні знаходився кінотеатр і Міський палац культури. Саме там почали з'являтися перші танцювальні колективи. Але вони якось не довго існували. Постійно змінювались керівники цих танцювальних колективів. Тоді в Міському палаці культури працювала, зокрема, відома на той час хореографВалентина Дмитрівна Литвиненко.

У 1978 році до Нікополя повертається хореограф Ніна Андріївна Захарова. На Батьківщину вона приїхала з досвідом роботи з різними хореографічним колективами, в тому числі і в місті Іваново. В тому ж році вона починає працювати у Будинку Дитячої Творчості. У той самий рік їй запропонували очолити хореографічний колектив в Міськомупалаці культури. Ніна Захарова схвально прийняла пропозицію і разом з деякими учнями з БДТ переходить на нове місце роботи.

Не дивлячись на жахливі умови, де практично була відсутня репетиційна база, а колектив займавсяна холодній сцені, за два роки жінці вдалось створити ансамбль, який отримав звання «народний». На той час у містііснували танцювальні колективи у Палаці культури Південно-трубного заводу і у Будинку культури ім. заводу Леніна, яким з матеріально-технічною базою допомагали заводи. Протеу заводських будинках культури не було колективу зі званням «народний». Окрім того, перші роки танцюристи займались і виступали під акомпанемент трьох баяністів.

1 травня 1980 року відбувся концерт, за який танцювальний колектив отримав своє звання. Чекатирезультатів першотравневого концерту довелось на один місяць. Їх оголосили колективові під час святкування Дня міста у вересні 1980 році. А через два роки колектив представляв Дніпропетровську область на виставці досягнень народного господарства у Києві. Дні виставки співпали із вступними екзаменами в інституті культури та мистецтв.Вихованець нікопольської «Радості»Олександр Міщенко вирішує вступитиу даний інститут на хореографію.Незважаючи на шалений конкурс – 21 особа на місце - абітурієнту з Нікополя вдається вступити до столичного вишу і він залишається на навчання у Києві.

У 1985 році засновниця ансамблю вирішила покинути колектив і змінити місце проживання. Постало питання на рівні відділу культури, хто ж очолить колектив. До міста приїхала тоді Тетяна Василівна Огуш разом з чоловіком, яка і очолила колектив.

А 1 лютого 1988 року до міста повертається після навчання Олександр Міщенко, який відразу починає працювати балетмейстером народного ансамблю танцю «Радість». З того часу, пройшло 30 років. За словами Олександра Миколайовича, докорінно склад ансамблю змінюється кожні 6-7 років. Незважаючи на зміну складу колективу, з року в рік зберігаються його танці. Від засновниці ансамблю у колективі збереглося два танці – «Чардаш» і татарський танець «Вдалий візерунок». Перші роки народний ансамбль танцю «Радість» займався і виступав під акомпанемент трьох баяністів.Зберегли у колективі один танець і від другого керівника ансамблю – Тетяни Огуш творчо переробивши його і поставили танець «Молодички».

Протягом 40-ка років нікопольській «Радості» плескали в Україні, Польщі, Германії і Болгарії.

Марина Щученко
 фото з архіву  ансамблю

                                                

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
         
 
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
 
 

 
Не пропусти! Концерт группы \"Играя па ...
...
Никопольчан приглашают на освящение зв ...
...
Никопольские артисты выступят в Днепре
...
Художник Констянтин Поддубко запрошує ...
...
В Энергодаре пройдет Чемпионат Украины ...
...
 
 
 • Администратор 19.12.2016
  Новорічні святкування (1) / 0
  Администратор-фото
  21 грудня вистав у КЗ "НКДЦ" не буде. За детальнішою інформацією звертайтесь по телефону -  5-15-86
 • DanielDob 04.11.2016
  Никопольская молодежь отм ... (1) / 0
  DanielDob-фото
  5:1 (1:0, 0:1, 4:0). (14-, 54 ), (50), (59) . 32- . , 5 ,
 • Black_Fox 19.05.2016
  Хортинг – казачьи традиц ... (1) / 5
  Black_Fox-фото
  Никопольчане - призеры турнира
 • Надія Ткаченко 02.02.2016
  Алина Николаева- реп (1) / 20
  Надія Ткаченко-фото
  Молодчинка, Алиночка! :) Горжусь своей ученицей!
 • Администратор 22.01.2016
  У Нікополі без вісті проп ... (1) / 0
  Администратор-фото
  Нікопольський відділ поліції висловлює глибоку вдячність усім небайдужим нікопольцям, які відгукнулися на оголошення щодо зниклої 21 січня дівчинки. Завдяки пильності громадян її вдалося знайти вже на наступний день.
 • Администратор 06.01.2016
  Чайка-Любовная лирика (1) / 0
  Администратор-фото
  3 января 2016-го внезапно остановилось сердце поэтессы Ларисы Крикуненко(Чайка). Эта смерть стала полной неожиданностью для близких, родных, друзей и знакомых Ларисы Николаевны, ведь она вела активную общественную жизнь, постоянно проводила творческие встречи, где читала свои волшебные стихи и исполняла песни под бандуру и гитару. Будучи на пен ...
 • Администратор 08.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Администратор-фото
  8 грудня 2015р. в обласній лікарні ім. Мечникова зупинилося сердце, ще одного нікопольського героя - Лацмана Анатолія Івановича.

 • Nadia 06.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Nadia-фото
  Всем спасибо за поддержку и помощь!!! Состояние папы немного ухудшилось из-за пневмонии, кома уже 16 дней((( Еще мой "Герой" получил медаль
 • Nadia 01.12.2015
  Допоможіть врятувати житт ... (3) / 0
  Nadia-фото
  11 дней комы, н ...
 • Администратор 23.06.2015
  Нікополь зустрічав учасни ... (2) / 0
  Администратор-фото
  илья))),
  Вот ссылка на новости горисполкома,где есть репортаж о турнире.
  https://www.youtube.com/watch?v=IZFqcySUtQQ
 
 

 

 

 
 
Все права защищены © Никополь ART 2009-2019