Мы в телеграм
 
   
   
   
   
   
   
    
 
    
  
  
  
  
  
       

Народний ансамбль танцю «Радість». Як все починалось?

Дата публикации: 27-04-2018

Народний ансамбль танцю «Радість».  Як все починалось?

 

Наприкінці квітня народний ансамбль танцю «Радість» святкуватиме 40-річчя від дня свого створення. Ансамбль є одним з найстаріших колективів не тільки в місті, а й в регіоні. Напередодні ювілею я зустрілася з балетмейстером ансамблю Олександром Міщенко, аби дізнатись про історію створення колективу.

 

До 60-тих років минулого століття, Міський палац культури знаходився на території парка Пушкіна і мав сезонний характер роботи. Він працював у літню пору року з квітня до жовтня. У ті часи палац був схожий на літню сцену, яка знаходиться у парку Металургів. На сцены парка Пушкіна виступали на той час артисти. Там показували різноманітні кінофільми. Проходили заняття танцювальних колективів. Але все це, як і сам Палац, мало сезонний характер роботи.

На початку 60-тих років минулого століття Міський палац культури перевели у приміщення кінотеатру.Історики стверджують, що в ньому раніше був склад сільсько-господарських машинкупця Єрлашова. Близько 10-ти років у тому приміщенні знаходився кінотеатр і Міський палац культури. Саме там почали з'являтися перші танцювальні колективи. Але вони якось не довго існували. Постійно змінювались керівники цих танцювальних колективів. Тоді в Міському палаці культури працювала, зокрема, відома на той час хореографВалентина Дмитрівна Литвиненко.

У 1978 році до Нікополя повертається хореограф Ніна Андріївна Захарова. На Батьківщину вона приїхала з досвідом роботи з різними хореографічним колективами, в тому числі і в місті Іваново. В тому ж році вона починає працювати у Будинку Дитячої Творчості. У той самий рік їй запропонували очолити хореографічний колектив в Міськомупалаці культури. Ніна Захарова схвально прийняла пропозицію і разом з деякими учнями з БДТ переходить на нове місце роботи.

Не дивлячись на жахливі умови, де практично була відсутня репетиційна база, а колектив займавсяна холодній сцені, за два роки жінці вдалось створити ансамбль, який отримав звання «народний». На той час у містііснували танцювальні колективи у Палаці культури Південно-трубного заводу і у Будинку культури ім. заводу Леніна, яким з матеріально-технічною базою допомагали заводи. Протеу заводських будинках культури не було колективу зі званням «народний». Окрім того, перші роки танцюристи займались і виступали під акомпанемент трьох баяністів.

1 травня 1980 року відбувся концерт, за який танцювальний колектив отримав своє звання. Чекатирезультатів першотравневого концерту довелось на один місяць. Їх оголосили колективові під час святкування Дня міста у вересні 1980 році. А через два роки колектив представляв Дніпропетровську область на виставці досягнень народного господарства у Києві. Дні виставки співпали із вступними екзаменами в інституті культури та мистецтв.Вихованець нікопольської «Радості»Олександр Міщенко вирішує вступитиу даний інститут на хореографію.Незважаючи на шалений конкурс – 21 особа на місце - абітурієнту з Нікополя вдається вступити до столичного вишу і він залишається на навчання у Києві.

У 1985 році засновниця ансамблю вирішила покинути колектив і змінити місце проживання. Постало питання на рівні відділу культури, хто ж очолить колектив. До міста приїхала тоді Тетяна Василівна Огуш разом з чоловіком, яка і очолила колектив.

А 1 лютого 1988 року до міста повертається після навчання Олександр Міщенко, який відразу починає працювати балетмейстером народного ансамблю танцю «Радість». З того часу, пройшло 30 років. За словами Олександра Миколайовича, докорінно склад ансамблю змінюється кожні 6-7 років. Незважаючи на зміну складу колективу, з року в рік зберігаються його танці. Від засновниці ансамблю у колективі збереглося два танці – «Чардаш» і татарський танець «Вдалий візерунок». Перші роки народний ансамбль танцю «Радість» займався і виступав під акомпанемент трьох баяністів.Зберегли у колективі один танець і від другого керівника ансамблю – Тетяни Огуш творчо переробивши його і поставили танець «Молодички».

Протягом 40-ка років нікопольській «Радості» плескали в Україні, Польщі, Германії і Болгарії.

Марина Щученко
 фото з архіву  ансамблю

                                                

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
         
 
«    Май     »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
 

 
Виставка «Крокодилова ...
 Запрошуємо Вас на першу та єдину в Україні "Крокодилову ферму". Тут Ви зможет...
П\'єса «Закохані живут ...
 ...
Турнир команд КВН
 ...
У Нікополі відбудеться ...
 19 травня, 14:00, парк Металургів, ТМ "Ласунка" запрошує на свято Морозива!...
У Покрові відзначатиму ...
 ...
У Нікопольському крає ...
 18 травня, з 17.00 до 20.00 у Нікопольському краєзнавчому музеї відбудеть...
Звітний концерт зразко ...
 ...
 
 
  • Администратор
  • DanielDob
  • Black_Fox
  • Надія Ткаченко
  • Администратор
  • Администратор
 
 

 

 

 
Сейчас на сайте: 8
Гостей: 7

Пользователи: 

- отсутствуют

Роботы: 


 Последние посетители: 

 
Все права защищены © Никополь ART 2009-2016