
«Я просто жінка… Грішна і земна…
Не ангел я, не перший витвір Бога.
Я просто жінка… Суміш сміху й сліз,
Фонтан емоцій, джерело любові...»
Саме цими чудовими рядками, написаними серцем, розпочалася весняна зустріч з яскравим, казково-незбагненним, сповненим добром світом українських берегинь.
В музеї традиційно, 27 рік поспіль, відкрилася виставка жіночої творчості «Рук золотих прекраснії творіння».
Незважаючи на всі складності сучасного буття, покликані від природи нести світло і красу, радість та доброту, 76 майстринь Нікопольщини, міст Кам’янського, Києва і Мелітополя у понад 350 творчих роботах відкрили водночас велич та ніжність своїх душшанувальникам вишивки, живопису, лялькарства, вітражу, кераміки, лозоплетіння, валяння вовни, виробів з бісеру й стрічок, паперу, морських мушлів, флористики, розпису по гальці й дереву.
З давніх-давен недаремно говорять – створені люблячими жіночими руками ікони, рушники, сорочки-вишиванки, даруючи людині духовну силу і наснагу, є надійними оберегами від усього злого й недоброго в її житті.
«У веселій хаті живуть люди веселі» – казали і кажуть в народі, бо вірили і вірять, що оздоблення житла, його привабливий вигляд відбиваються на характері членів родини, на їх стосунках, а деякі вишивки ще й підкріплені дотепним українським гумором.
Популярним видом жіночої творчості на сьогодні є лялькарство, а традиційні ляльки-мотанки продовжують виконуватироль магічних охоронців-зберігачів.
Звичайно, в усі роботи вкладено талант, вміння, велику кропітку працю, в кожній з них присутні неповторний світ мрій та захоплень, кожен витвір має своїх шанувальників. На виставці одних глядачіввражали композиції з природного матеріалу і розпис в китайському стилі, других – чарувало декоративно-прикладне мистецтво, а треті, немов заворожені, вдивлялися в триптих «Зима», «Весна-Літо», «Осінь» та в цікаву техніку вітражу з відображеними казковими героями.
Дивлячись на шедеври золотих рук та в очі присутніх у виставковій залі, ще раз впевнюєшся в тому, що людина потребує краси, як квітка сонця.
А ще людина потребує уваги і теплих слів, з якими до жіноцтва звернулися директор музею Олександр Кушнірук та завідувач відділу культури Поліна Тимошенко, учасники виставки – вишивальниця Олена Попова і лялькарниця Наталя Павлюк, місцеві поетеси Ольга Мітченко та Галина Чабанова.
Щиро дякуємо всім учасникам свята за створений чудовий настрій, а нікопольцям радимо – завітайте до музею, пробудіть в своїх серцях справжню весну.
Людмила Міщенко